Temat: USA

Dom - Ze swiata - Temat: USA

29.07.2019-152 widoki -Ze swiata

FBI prowadzi dochodzenie ws. zwalczania konkurencji przez Ubera  Ze świata

  • Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła porządną decyzję"
  • CIA uruchomiła profil na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty za wjazd w "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot trwa około jedenaście, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego świeżym szefem tej instytucji

Amerykańskie federalne służby śledcze sprawdzają, czy wewnętrzny system Ubera był wykorzystywany do nielegalnego zwalczania konkurencji a mianowicie podaje w piątek "The Wall Street Journal", powołując się na źródła powiązane z dochodzeniem.

Nowojorski oddział FBI i prokuratura federalna na Manhattanie prowadzą śledztwo w sprawie nieaktywnego już programu znanego u dołu wewnętrzną nazwą "Hell" (piekło), umożliwiającego Uberowi namierzanie kierujących pracujących dla konkurencyjnej firmy Lyft Inc.

Polacy na potęgę stosują aplikacji mobilnych

Uber w żadnym wypadku nie ujawnił publicznie szczegółów programu, jednak źródła "WSJ", według których został mężczyzna wstrzymany w ubiegłym roku, podają, że "Hell" opierał się na zakładaniu fikcyjnych kont użytkowników Lyft. Miało to pozwalać Uberowi na podglądanie oferty cenowej rywalizacji i określanie pozycji kierujących Lyfta, a w incydentu osób pracujących dla obu firm - także w ich podkupywanie.

Istnienie programu "Hell" ujawniła kwietniowa publikacja magazynu internetowego "The Information". Nie wiadomo, czy śledztwo federalne w sprawie programu wydaje się być kontynuacją dochodzenia prowadzonego za pośrednictwem biuro prokuratura federalnego dzięki Manhattanie od początku 2016 roku, bądź zaczęło się niezależnie.

W sierpniu sąd federalny w Kalifornii na wniosek prawników Ubera odrzucił pozew zbiorowy zestawiony przeciwko firmie przez kierowcę Lyfta, zarzucającego Uberowi naruszenie jego prywatności oraz stanowych regulacji dotyczących inwigilacji jak i również nieuczciwej konkurencji.

Kilka śledztw

Śledztwo w sprawie "Hell" jest jednym z trzech federalnych dochodzeń dotyczących praktyk Ubera w AMERYCE. Prokuratura federalna w Kalifornii bada kwestię oprogramowania znanego jako "Greyball", które według doniesień "The New York Times" miało pomagać kierowcom Ubera w unikaniu nadzorców ruchu. Uber ogłosił, iż zaprzestał wykorzystywania do owego celu programu "Greyball", który to miał także inne procedury. Odrębne śledztwo prowadzi amerykański Departament Sprawiedliwości, sprawdzający, lub Uber w swoich działaniach poza Stanami Zjednoczonymi nie zaakceptować naruszył przepisów antykorupcyjnych.

Amerykański koncern oferujący przewóz osób Lyft to podstawowy lokalny konkurent Ubera. Pod koniec sierpnia Lyft zapowiedział rozszerzenie działalności na kolejne obszary USA, w naszym tereny niezurbanizowane, przez co posługi firmy mają być osiągalne w 40 stanach.

Związane z