Po Brexicie mogą pozostać obywatelami unijnymi. Hojna oferta polityka UE

Dom - Ze swiata - Po Brexicie mogą pozostać obywatelami unijnymi. Hojna oferta polityka UE

28.06.2019-871 widoki -Ze swiata

Brexit. Guy Verhofstadt o unijnym obywatelstwie Brytyjczyków  Ze świata

Jedną z zaproponowanych Brytyjczykom możności będzie, by mogli te banki zachować po Brexicie uprawnienia takie jak obywatele UE - powiedział Guy Verhofstadt, główny negocjator Parlamentu Europejskiego. Chce, by to rozstrzygnięcie znalazło się jak najszybciej na stole negocjacyjnym podczas rozmów UE z Wielką Brytanią.

Pomysł opiera się na tym, by obywatelstwo brytyjskie można było dobierać z unijnym, pozwalającym zatrzymać swobodne przemieszczanie się i prawo do życia i pracy w całej UE.

Takie "skojarzone" obywatelstwo pozwalałoby również na głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego - podają brytyjskie media, powołując się na wypowiedź Guya Verhofstadta.

Brexitu nie będzie, bitcoin wyprze waluty. Oto szokujące prognozy analityków na 2017 r.

Negocjacje Brexitu

To wygodne rozwiązanie dla Brytyjczyków, którzy mieszkają jak i również pracują poza granicami państwa. Jak podkreślił Verhofstadt, to ukłon w stronę czterdziestu osiem proc. Brytyjczyków, którzy głosowali przeciwko opuszczeniu UE.

Verhofstadt przewodniczy pracom parlamentarnej Komisji Spraw Konstytucyjnych, jaka ma przedstawić raport po sprawie długoterminowych zmian po strukturach UE. Rozwiązanie pozwalające łączyć obywatelstwo brytyjskie wraz z prawami unijnych obywateli oryginalnie było częścią prac prowadzonych przez komisję. Przedstawił gryzie luksemburski polityk Charles Goerens.

Ale Verhofstadt uznał, hdy wprowadzenie kompleksowej reformy zajmie bardzo dużo czasu, całkowite lata, dlatego pomysł Goerensa powinien być częścią negocjacji w sprawie Brexitu.

Parlament Europejski przedstawi swoje stanowisko w sprawie negocjacji Brexitu w formie uchwały na wiosnę 2017. Przy marcu 2017 roku mają się rozpocząć negocjacje Wielkiej Brytanii z UE.

Związane z