Temat: Niemcy

Dom - Ze swiata - Temat: Niemcy

16.07.2019-697 widoki -Ze swiata

Deutsche Bank podnosi prognozy gwoli Niemiec. Przez uchodźców  Ze świata

  • Ruszają najbardziej znaczne targi przemysłowe świata. Lokalne firmy stawiają na sztuczną inteligencję
  • Około 71 tysięcy złotych za leżenie w łóżku. Ochotniczki poszukiwane
  • Kolejne utrudnienia dla pasażerów. Odwołano ponad 50 "niemieckich" lotów
  • Niemiecki przewoźnik złożył wniosek o upadłość
  • Szef niemieckiej dyplomacji: nikt nie przeszkodzi w zbudowaniu Nord Stream 2

Deutsche Bank podniósł swoje prognozy PKB dla Niemiec. Powodem tego jest gigantyczny wzrost napływających uchodźców, który zdaniem ekspertów przełoży się na symultaniczny wzrost poziomu konsumpcji.

Według ekonomistów banku, PKB u naszych zachodnich sąsiadów wzrośnie w tym r. o 1, 9 proc., a nie o 1, 7 proc. jak prognozowano wcześniej.

Konsumpcja przy górę

Jest to efektem poprawy o 0, pięć proc. prognozy dla konsumpcji. Napędzanej głównie przez niskie ceny ropy naftowej, nasilenie euro i ogromnej ilości imigrantów przybywających do państwa, co przełoży się w zwiększoną konsumpcję.

Jak prognozują eksperci, średnie wydatki na osobę w wysokości 12 tys. euro pokazują, że konsumpcja może wzrosnąć do około 12 mld euro. Nawet z uwagi na krajania w wydatkach publicznych.

Jednak na przeszkodzie mają możliwość stanąć zmiany w niemal, które zmniejszą szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków na temat azyl. Ich odrzucenie zostanie wiązało się z zwrotem do rodzimego kraju.

Niemcy zarabiają bogactwo na uchodźcach. "Geszefty kwitną"

Wnioski o azyl

Co ciekawe, w niedawnych sześciu latach znacznie zwiększyło się saldo migracji w Niemczech. Tylko w ubiegłym roku kalendarzowego do naszych zachodnich sąsiadów wjechało 0, 5 mln osób więcej, niż opuściło kraj.

Ta liczba będzie jednak prawdopodobnie o wiele wyższa już w ewentualnym roku, ponieważ niemiecki rząd spodziewa się w niniejszym okresie aż 800 tys. wniosków o azyl.

Związane z