Minister Adamczyk: nie będzie podwyżki opłaty paliwowej

Dom - Z kraju - Minister Adamczyk: nie będzie podwyżki opłaty paliwowej

20.06.2019-561 widoki -Z kraju

Andrzej Adamczyk o drogach jak i również opłacie paliwowej

Ani rząd, ani ministerstwo infrastruktury nie planuje zmian przy opłacie paliwowej - zapewniał w czwartek w TVN24 BiS Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Tak zaprzeczał wcześniejszym słowom wiceministra Jerzego Szmita, który powiedział, że "to może być bardzo poważne źródło dla finansowania budżetu Krajowego Funduszu Drogowego". Zwłaszcza przy problemach z finansowaniem nowych szos, z którym zmaga się resort.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit mówił w czwartek mniej więcej południa, że podniesienie taryfy paliwowej to jedna z propozycji wypracowanych przez Komitet sterujący ds. optymalizacji przebiegu realizacji inwestycji drogowych, jaka ma pozwolić na zwiększenie kwoty środków na inwestycje infrastrukturalne.

Dwugłos

Etylina będzie droższa. Rząd pragnie podwyższyć opłatę paliwową

Adamczyk pytany w TVN24 Dwa razy skąd pomysł, aby podnosić opłatę paliwową powiedział: a mianowicie Sam nie jestem pewny, skąd tego typu przekaz znalazł się obecnie w mediach. Ani rząd, ani ministerstwo infrastruktury nie planuje zmian w opłatach paliwowych. Muszę to dokładnie podkreślić. Zaprzeczam, aby ilekroć w jakikolwiek sposób rząd przygotowywał się do podwyżki opłaty paliwowej - zaznaczył minister.

O podwyżce opłaty paliwowej mówił na czwartkowej konferencji podległy mu wiceminister Jerzy Szmit. - Wówczas może być bardzo rzetelne źródło dla finansowania budżetu Krajowego Funduszu Drogowego - stwierdził.

- Pieniążki z opłaty paliwowej trafiają wprost do krajowego funduszu drogowego i funduszu kolejowego, a więc na budowanie dróg i budowanie kolei. One się nie rozpływają w budżecie, tylko byłyby skierowane na sfinansowanie programu budowy dróg - podkreślił Szmit.

Związane z