Podwodne ośrodka miejskiego, kolonie na Marsie i jedzenie z drukarki. Tak ma wyglądać życie przy przyszłości

Dom - Z kraju - Podwodne ośrodka miejskiego, kolonie na Marsie i jedzenie z drukarki. Tak ma wyglądać życie przy przyszłości

15.09.2019-872 widoki -Z kraju

Jak będziemy żyć w przyszłości? Raport Samsunga

Ludzie pozostaną mieszkać pod wodą i podbiją Kosmos, czas pracy będzie krótszy, powstanie nowy gatunek człowieka, a jedzenie będzie można sobie wydrukować - taką wizję przyszłości prezentują autorzy raportu "SmartThings Future Living Report", który zaistniał z inicjatywy Samsunga.

Autorami raportu są specjaliści i ekspertki zaproszeni do prac przez południowokoreański koncern. Reprezentują takie dziedziny jakim sposobem: transport, architektura, urbanistyka, testowania kosmiczne. Oto ich wizja:

Woda może stanowić podzielona przez elektrolizę dzięki wodór, czyli opłacalne źródło paliwa oraz tlen, szczegół niezbędny do oddychania. Wydaje się być prawdopodobne, że wraz wraz z postępem w efektywności ogniw słonecznych te źródła siły będą wykorzystywane do robienia podwodnych społeczności. Mogą ów lampy pozyskiwać darmową energię z prądów wodnych i fal. Woda będzie odsalana za pośrednictwem masowe wdrożenie technologii słonecznej. Według raportu do 2116 roku mają powstać pierwsze podwodne miasta.

Wirtualna rzeczywistość puka do waszych drzwi

Po tymże, jak zasoby naszej planety powoli będą się ogradzać, ludzkość zacznie szukać świeżego miejsca dla siebie w Układzie Słonecznym. Jest przypuszczalne, że ludzie zamieszkają na Księżycu, a potem dzięki Marsie. Możliwe będzie również podróżowanie do odległych planet. Doprowadzi to do natychmiastowego rozwoju ludzkości, bo nie będziemy już ograniczeni do odwiedzenia jednej planety. Wzrost populacji może jeszcze bardziej nadrobić, gdy zostaną odkryte planety podobne do Ziemi.

Przewidywany postęp technologiczny w informatyce, molekularnej nanotechnologii, biotechnologii jak i również sztucznej inteligencji będzie wyczerpany do zwiększenia naszych biegłości intelektualnych i poznawczych przez podłączenia nas do banku globalnej wiedzy. Transhumanizm (użycie nauki i techniki do przezwyciężenia ludzkich ograniczeń jak i również poprawy kondycji ludzkiej) uczyni ludzi silniejszymi fizycznie (a może nawet i psychicznie). Stworzy to nową formę życia, która pod aspektem fizycznym i psychicznym nie będzie mogła być w tej chwili określana mianem człowieka.

Nastąpi wielki postęp w materiałach budowlanych. Beton pozostanie zastąpiony przez znacznie lżejsze i bardziej wytrzymałe elementy, takie jak nanorurki węglowe. Sam proces budowy będzie znacznie bardziej zautomatyzowany. Pracownicy i dźwigi zostaną zastąpieni przez zrobotyzowane ramiona i drony. Drapacze chmur pozostaną jeszcze wyższe niż w tym momencie. Do poszczególnych pięter jednostek będą dowoziły drony, zaś pojęcie ulicy nie zostanie się już ograniczało do odwiedzenia płaszczyzny poziomej.

Kolejna "big thing" Apple to wirtualna rzeczywistość? Oto pięć dowodów

W pracy zastąpią nas hologramy. Realistyczny obraz 3D usunie konieczność rzeczywistej obecności na randkach. W związku z naszym spadnie liczba podróży służbowych, przez co zaoszczędzimy sporo czasu. W konsekwencji ma możliwość to prowadzić do zredukowania godzin pracy.

Waluty własne zostaną zastąpione przez walutę cyfrową, podobną do Bitcoina. A to uprości jak i również przyspieszy coraz powszechniejsze transakcje online.

Jedzenie z drukarki 3D już w tej chwili staje się rzeczywistością, natomiast wkrótce będzie obecne niemalże w każdej kuchni. Drukarka będzie ściągała z internetu wybrany przepis i wedle niego przyrządzała pożądaną potrawę. Ludzie będą spędzali w kuchni zdecydowanie mniej czasu przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowej równowagi w spożywaniu składników odżywczych. Oprócz jedzenia będzie można także wydrukować inne elementy naszego codziennego życia, takie jak np. meble.

Dzięki rozwojowi wirtualnej rzeczywistości możliwy będzie "wyjazd" na wirtualne wakacje. Specjalne okulary będą generować po umyśle obraz, dźwięki, wrażenie ruchu a nawet aromaty dowolnie wybranego przez naszej firmy miejsca na świecie.

Twórcy raportu nie sprecyzowali, kiedy spodziewają się, hdy w naszym życiu nastąpią prognozowane zmiany.

Związane z