Błaszczak: 500 zł na dziecko od stycznia realne, ale pierwsza wypłata od kwietnia

Dom - Z kraju - Błaszczak: 500 zł na dziecko od stycznia realne, ale pierwsza wypłata od kwietnia

04.07.2019-989 widoki -Z kraju

Błaszczak: 500 zł na dziecko od stycznia realne, jednak pierwsza wypłata od kwietnia

- Jest realne, że wprowadzimy program pięć stów plus od przyszłego roku kalendarzowego, tylko z tym, że wypłata może być refundowana później. Realnie na przykład w kwietniu - powiedział dzisiaj po RMF FM Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

Prawo i Sprawiedliwość, które zwyciężyło w niedawnych wyborach parlamentarnych w Naszym kraju, proponuje, by rodzice otrzymywali 500 zł miesięcznie na każde drugie i następne dziecko. Rodziny najuboższe dostałyby pieniądze już na pierwsze dziecko.

Wypłata od momentu kwietnia 2016 roku

500 zł na dziecko? Sprawdź, jak jest w innych krajach Unii

Błaszczak pytany dzisiaj w RMF FM, kiedy program "500 plus" zostanie wprowadzony odpowiedział: - Potrzebujemy trochę czasu, bo to będzie zajęcie dla administracji. Oczywiście za nim pójdą pieniądze na rzecz administracji samorządowej, żeby przyrządzać ten system.

Dopytywany bądź będzie to połowa ewentualnego roku, powiedział, że to realny termin. - Ja myślę, że tak. Jest to realne, że wprowadzimy od czasu przyszłego roku, tylko z tym, że wypłata może okazać się wypłatą, która będzie refundowana później, zaczynając od jednej stycznia. Ale realnie poniższa wypłata może stać się, na wzór, w kwietniu. Tylko z tym, że to wszystko dopracujemy a mianowicie zaznaczył szef klubu parlamentarnego PiS

O tym, iż skumulowane od stycznia 2016 roku sumy będą wypłacane w kwietniu była przemowa już w projekcie ustawy określającej warunki nabywania prawa do świadczenia wychowawczego.

Błaszczak dodał, że pięćset złotych na dziecko "pobudzi rynki lokalne". - Wówczas nie będą pieniądze odłożone na konta, tylko wyprodukowane i to wydane nie w dobra luksusowe, tylko na dobra podstawowe - zaznaczył.

Koszt swojej propozycji PiS szacuje na 21, 5 mld zł. Dzięki pytanie, czy PiS wydaje się gotowy zgodzić się na to, by Polska znów weszła w procedurę nadmiernego deficytu odpowiedział, że "nie przebywamy zwolennikami ślepych cięć, które doprowadzą do tego, że Nasz kraj na lata będzie zamknięta w pułapce średniego rozwoju". - Trzeba Polskę wydobyć - podkreślił.

Dodał, wraz ze budżet jest założony na cały rok. - Poniekąd jeżeli będzie przejściowe powiększenie deficytu, to później a deficyt spadnie - tłumaczył poseł PiS.

- Dla nas celem wydaje się to, żeby zapewnić Naszym narodzie rozwój, a nie to, aby na ślepo ciąć. Nasza firma nie jesteśmy dogmatykami jakim sposobem rządzący, którzy mówili o prywatyzacji: wyprzedawać, wyprzedawać, wyprzedawać a mianowicie i na finiszu swoich rządów sprzedali PKP Energetykę prywatnemu funduszowi, który tanio kupuje i drogo sprzedaje - zaznaczył.

Dla kogo pięćset zł?

Jak pisaliśmy wcześniej, świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na drugie jak i również każde kolejne dziecko. Na pierwsze dziecko świadczenie będzie przysługiwało tylko wtedy, podczas gdy dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 800 zł.

500 zł na milusiński. "Taka polityka oddala naszej firmy od Zachodu"

Świadczenie są mogli pobierać rodzice, opiekunowie prawni bądź opiekunowie faktyczni dziecka. Będzie ono także przysługiwało do czasu wykonania przez dziecko 18. roku życia.

Dodatek ma przysługiwać także dla dziecka niepełnosprawnego, ale tylko w przypadku, kiedy dochód rodziny po przeliczeniu na osobę nie przekracza 1, 2 tys. złotych netto.

Nie wszyscy mogą jednak liczyć dzięki taką pomoc ze strony państwa. Z ubiegania na temat świadczenie wychowawcze wyłączone zostały rodziny, gdzie: dziecko pozostanie w związku małżeńskim (czyli np. zawarło taki alians mając 17 lat a mianowicie co jest możliwe), dziecko jest umieszczone w sekcji zapewniającej całodobowe utrzymanie. Oprócz tego, na pomoc nie możemy liczyć, kiedy dziecko wydaje się być uprawnione do świadczenia wychowawczego na własne dziecko (dotyczy matek małoletnich), a również w sytuacji, kiedy penis rodziny otrzymuje świadczenia rodzinne z innego kraju (czyli jeden z rodziców operuje np. w Wielkiej Brytanii jak i również otrzymuje dodatek na dziecko).

Związane z