Temat: Nowy program PiS

Dom - Z kraju - Temat: Nowy program PiS

14.06.2019-256 widoki -Z kraju

500 zł na dziecko. Polacy czekają na program Familia 500

  • 300 oraz w nowej odsłonie. "Większa pewność co do swoim ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego projektu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, jednak z warunkami

Pozytywne zdanie o planach rządu, by rodzice otrzymywali pięćset zł na drugie jak i również kolejne dziecko, a najubożsi już od pierwszego, wyraziło 55 proc. ankietowanych, z czego 21 proc. oceniło je zdecydowanie dobrze – wynika z sondażu warsztatów IBRIS dla „Rzeczpospolitej”.

Przeciwnego zdania jest 39 proc. respondentów. Zdecydowanie źle dodatek na dzieci mierzy 20 proc. pytanych. 6 proc. nie ma przeświadczenia w tej sprawie.

Stopy procentowe znów z brakiem zmian

Na im polega?

W obrębie programu Rodzina 500+ rodzice bez względu na zyski otrzymają po 500 złotych miesięcznie na drugie jak i również kolejne dziecko, a rodziny o dochodach nie lepszych niż 800 zł w osobę w rodzinie (lub 1. 200 zł przy rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym) także na pierwsze maluch. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało do ukończenia 18. r. życia dziecka.

Projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Strategii Społecznej przewiduje, że świadczenie w kwocie 500 zł będzie wypłacane do przeprowadzenia przez dziecko 18 roku kalendarzowego życia.

Szefowa rządu Beata Szydło zapowiedziała, hdy system zostanie uruchomiony po kwietniu 2016.

Związane z