Elektrownia jądrowa w 2030 roku. Koszt wówczas 24 mld zł

Dom - Wiadomosci - Elektrownia jądrowa w 2030 roku. Koszt wówczas 24 mld zł

24.07.2019-663 widoki -Wiadomosci

Elektrownia jądrowa w Polsce - plany

Elektrownia jądrowa powinna być budowana z powodu swojej zeroemisyjności, a jeśli decyzja o budowie bloku zostałaby teraz podjęta, to zostanie pan oddany do użytku około 2030 roku. Koszt takiego bloku o mocy 1. 200 MW wyniesie ok. 24 mld zł. a mianowicie podał minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Moja osobista opinia jest takowa, że powinniśmy budować elektrownię jądrową. Wpisaliśmy do Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju tego rodzaju plany, ale wprowadzono dzięki Radzie Ministrów uzupełnienie, hdy trzeba jeszcze wykonać dodatkowe opracowania uzasadniające konieczność budowy - powiedział Tchórzewski w rozmowie z portalem wnp. pl.

Wskazał, że konieczność budowy elektrowni jądrowej wynika z owego, że jest ona zeroemisyjna. A więc, żeby w dłuższej perspektywie - posiadając na uwadze następnych kilkanaście lat - uzyskać średnią emisję zgodną z oczekiwaniem UE, to będziemy musieli mieć dwa-trzy bloki jądrowe- powiedział Tchórzewski.

Minister jest za tym, by na początek rozpocząć budowę poszczególnego bloku jądrowego. - O ile podjęlibyśmy teraz decyzję na temat budowie bloku jądrowego, to zostanie on oddany do odwiedzenia użytku około 2030 roku kalendarzowego. Koszt tego bloku na temat mocy 1200 megawatów wyniesie około 24 miliardów złotych. A więc jest wówczas ponad dwa razy większą ilość niż koszt budowy budynku wielorodzinnym węglowego - powiedział. Dodał, że to trochę oszczędniej niż budowa farm wiatrowych na morzu.

Tagi: Krzysztof Tchórzewski Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z