Polska awansuje w rankingu Doing Business 2017. Pomogły dwie reformy

Dom - Wiadomosci - Polska awansuje w rankingu Doing Business 2017. Pomogły dwie reformy

18.07.2019-715 widoki -Wiadomosci

Doing Business 2017. Polska zalicza awans

Polska awansowała od ubiegłego roku z 25 miejsca na 24 przy rankingu Banku Światowego "Doing Business". Skok możliwy był dzięki wprowadzeniu nowego upoważnienia restrukturyzacyjnego i nowelizacji upoważnienia budowlanego - czytamy po uzasadnieniu. Ranking wygrywa Świeża Zelandia.

Awans o jedną pozycję w porównaniu do roku ubiegłego, jak na przykład pisze w swoim komunikacie Bank Światowy, możliwy był za pomocą wprowadzeniu nowego prawa restrukturyzacyjnego i nowelizacji prawa budowlanego. Najnowszy raport Doing Business 2017 bierze pod uwagę okres od czerwca 2015 r. do czerwca 2016 r.

- Polska konsekwentnie pnie się przy górę w zestawieniu Doing Business dzięki reformom wprowadzanym przez różne rządy. O postęp w rankingu wydaje się jednak coraz trudniej, gdyż pozostałe kraje również bardzo zabiegają o przedsiębiorców jak i również ułatwiają im prowadzenie firm - mówi cytowany przy komunikacie p. o. pośrednika Banku Światowego w Naszym kraju Emilia Skrok.

Prawo restrukturyzacyjne i prawo budowlane

Z komunikatu wynika, że do poprawy wyniku Polski przysporzyło się obowiązujące od zaczątku 2016 r. prawo restrukturyzacyjne, ułatwiające wierzycielom dochodzenie roszczeń, przyspieszające postępowania i dające stronom większy wpływ dzięki przebieg tych postępowań. Nowe prawo restrukturyzacyjne przewiduje mianowanie Centralnego Rejestru Restrukturyzacji jak i również Upadłości oraz określa maksymy wynagrodzenia syndyka.

- Na wzór innych państwa ułatwiono w Polsce przebieg uzyskiwania pozwoleń na budowę, rezygnując z przymusu dołączania do projektu budowlanego pomiędzy innymi gwarancji dostawy jak i również warunków przyłączenia mediów - czytamy.

Doing Business 2017. Mamy jednak nadal sporo do nadrobienia

Raport wskazuje zarazem na szereg obrębów, w których Polska potrafiłaby poprawić swoje wyniki. Wśród nich jest płacenie podatków, dochodzenie roszczeń oraz sporządzanie spółki.

- Czynności te zajmują nadal więcej czasu niż w większości odmiennych krajów Unii Europejskiej. Poza tym, większość przedsiębiorców nadal nie zaakceptować korzysta z możliwości szybszej i tańszej rejestracji korporacji w sieci - głosi komunikat.

Doing Business. Na temat co chodzi?

Doing Business to publikowany co roku kalendarzowego raport Banku Światowego. Wyszukuje się w nim wykaz i porównanie warunków prowadzenia biznesu w 190 państwach świata.

Raport myśli przepisy regulujące działalność spółek w zakresie między odmiennymi pozyskiwania pozwoleń, płacenia datków czy wymiany międzynarodowej. Raport wydawany jest nieprzerwanie od 2003 r.

W tegorocznej edycji zwyciężyła Innowacyjna Zelandia, wyprzedzając lidera z ostatnich lat, czyli Singapur. Trzecia była Dania.

Tagi: Doing Business Polska inwestycje zakład pracy Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z