Temat: Unia walczy z kryzysem euro

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Unia walczy z kryzysem euro

25.06.2019-936 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Bezrobocie w Hiszpanii minimalnie w dół  Informacje

  • Eurogrupa naciska na Ateny
  • Portugalczyk nowym szefem eurogrupy
  • Polska dużo dalej za Niemcami. Kolosalne różnice w sile europejskich gospodarek
  • EBC jak i również KE: Polska nie wydaje się być gotowa do przyjęcia zbiorowej waluty
  • Grecja znów straszy. "Nie będziemy w dzieje dokonać kolejnej płatności"

Liczba bezrobotnych w maju w Hiszpanii spadła na temat 0, 63 proc. przy porównaniu do kwietnia tegoż roku. To drugi miesiąc z rzędu kiedy spada liczba osób pozostających bezrobotny w tym kraju.

Jak poinformowało Hiszpańskie Ministerstwo Pracy w maju cyfra bezrobotnych wyniosła 4, 71 mln osób, a wciąż w marcu bez roboty było 4, 75 mln osób. Jednak w ujęciu rocznym liczba osób pozostających bez pracy wzrosła o ponad 500 tysięcy jednostek. Stopa bezrobocia w Portugalii jest najwyższa w strefie euro i wynosi wedle ostatnich danych 24, 3%.

Hiszpania tonie. Bezrobocie już niemal 25 proc.

Według danych hiszpańskiego ministerstwa pracy liczba bezrobotnych mężczyzn w maju przy porównaniu do kwietnia tegoż roku spadła o 1, 17 proc., zaś wśród kobiet o 0, dziesięć proc. Zmniejszyła się o 2, 08 proc przy maju w porównaniu do kwietnia liczba Hiszpanów poniżej 25 roku życia pozastających bez pracy.

- Znajdujemy się w pozostałej fazie recesji, która nawet gdy nie jest tak brutalna i głęboka jak naczelna dalej wywiera negatywny oddziaływanie na zatrudnienie - rzekła sekretarz ds. zatrudnienia w Ministerstwie Pracy, Engracia Hidalgo.

Hiszpański rząd realizuje zbiór reform rynku pracy, żeby zmniejszyć bezrobocie. Dotyczą one m. in. cieć wydatków socjalnych, zamrożenia podwyżek płac. Decyzje te wywołały prostesty związków zawodowych.

Związane z