Biedronka z wyższą sprzedażą. Obwód otworzy 300 nowych sklepów

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Biedronka z wyższą sprzedażą. Obwód otworzy 300 nowych sklepów

26.06.2019-142 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Biedronka z wyższą sprzedażą. Internet otworzy 300 nowych sklepików  Informacje

Ponad 400 mln euro na inwestycje, świeże sklepy i plany wzrostu - właściciel Biedronki, przedsiębiorstwo Jeronimo Martins Polska zaprezentowała wyniki za 2013 dwanaście miesięcy. - Jesteśmy, więc właściwie przygotowani do 2014 roku kalendarzowego. Biedronka w Polsce zostaje naszym priorytetem i silnikiem naszego wzrostu - mówił cytowany w komunikacie prezes JM Pedro Soares dos Santos.

Pedro Soares dos Santos zaznaczył, że "w obliczy niższej dynamiki konsumpcji prywatnej Biedronka zwiększyła swój udział w sektorze i umocniła swoją pozycję lidera w polskim gałęzi detalicznego handlu żywnością". a mianowicie Przyczyniła się do tegoż zmiana strategii handlowej złączona z promocjami - zaznaczył.

Zapewnił on, że Biedronka "pozostaje strategicznym pierwszeństwem i silnikiem wzrostu" firmy.

Biedronka podbija Kolumbię polskimi produktami

Dalszy rozwój

W 2013 roku JM zainwestowało po Biedronkę 402 mln €, co przyczyniło się aż do otwarcia 280 sklepów i dwóch nowych centrów logistycznych.

Przychody całej ekipy wyniosła 11, 8 mld euro, wzrost o 10, 7 proc. w stosunku z 2012 rokiem. W polskim rynku sprzedaż detaliczna wzrosła w 2013 r. o 2, 6 proc.

W tym okresie sprzedaż Biedronki wzrosła o 15, 0 proc., a sprzedaż porównywalna (like-for-like) a mianowicie o 4, 2 proc. przy realizacji planu wzrostu.

EBITDA Biedronki wzrosła o 8, 7 proc. do 600 mln €, co stanowiło 77 proc. EBITDA całej grupy.

Właściciel Biedronki posiada nowego prezesa. To syn dotychczasowego

"Będziemy nadal wzmacniać naszą pozycję cenową. Jest to konieczne, aby utrzymać wzrost sprzedaży przed sektorze w Polsce i Portugalii. Priorytetem naszej strategii rozwoju będzie program rozbudowy. Petronelka planuje otworzyć około 300 sklepów i trzy nowe centra dystrybucji" - czytamy w komunikacie.

Prawie 20 lat

Portugalska firma Jeronimo Martins w Polsce rozpoczęła działalność w 1995 roku kalendarzowego, pod nazwą Jeronimo Martins Dystrybucja. W tym danym roku zaczęły też ukazać się pierwsze sklepy sieci Petronelka, choć początkowo nie był to jedyny obszar działalności JM w naszym kraju.

Firma była także właścicielem hipermarketów Jumbo oraz sieci Eurocash, potem sieci sklepów Biedronka.

W 2011 r. firma rozpoczęła w Naszym narodzie rozwój sieci drogerii Hebe. Plany na najbliższe czasy zakładają dalszą ekspansję Hebe oraz powstanie 3000 sklepów sieci Biedronka do 2015 roku.

Związane z