Ulga podatkowa na energię słoneczną – wszystko, co musisz wiedzieć o federalnym ITC na rok 2020

17.02.2021
Category: Ulga Podatkowa

Właściciele domów, firmy zajmujące się energią słoneczną i zwolennicy przemysłu otrzymali wielki prezent na Boże Narodzenie w 2015 r., Kiedy Kongres zatwierdził federalną ustawę o wydatkach z 2016 r. I przedłużył ulgę podatkową na panele słoneczne. Ustawa z 18 grudnia zawierała przedłużenie o 5 lat kredytu słonecznego, dzięki czemu energia słoneczna jest bardziej przystępna cenowo dla wszystkich Amerykanów. Zastanawiasz się, jak to wpływa na Ciebie? EnergySage ma odpowiedzi.

Kluczowe wnioski

  • Możesz zaoszczędzić 26% na instalacji solarnej dzięki federalnej uldze podatkowej na inwestycje (ITC)
  • Federalny ITC obniża się do 22% na koniec 2020 roku
  • Zacznij porównywać notowania energii słonecznej na rynku EnergySage, aby uzyskać maksymalne oszczędności

Co to jest ulga podatkowa na energię słoneczną?

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną, znana również jako ulga podatkowa na inwestycje (ITC), umożliwia odliczenie 26 procent kosztów instalacji systemu energii słonecznej z podatków federalnych. ITC dotyczy zarówno systemów mieszkalnych, jak i komercyjnych i nie ma ograniczeń co do jego wartości. Dzięki ITC przeciętny klient na EnergySage Solar Marketplace oszczędza tysiące dolarów na kosztach zakupu energii słonecznej w 2020 roku.

Co oznacza przedłużenie federalnego kredytu podatkowego na energię słoneczną dla branży solarnej?

Federalny ITC został pierwotnie ustanowiony Ustawą o polityce energetycznej z 2005 r. I miał wygasnąć pod koniec 2007 r. Seria przedłużeń przesunęła datę wygaśnięcia na koniec 2016 r., Ale eksperci wierzyli, że dodatkowe pięcioletnie przedłużenie spowoduje doprowadzić przemysł solarny do pełnej dojrzałości. Dzięki ustawie o wydatkach, którą Kongres uchwalił pod koniec grudnia 2015 r., Ulga podatkowa jest teraz dostępna dla właścicieli domów w jakiejś formie do 2021 r. Oto szczegóły:

  • 2016-2019: Ulga podatkowa pozostaje na poziomie 30 procent kosztu systemu. Oznacza to, że nadal możesz uzyskać znaczną zniżkę od ceny swojego systemu paneli słonecznych.
  • 2020: Właściciele nowych budynków mieszkalnych i komercyjnych mogą odliczyć 26 procent kosztów systemu od podatków.
  • 2021: Właściciele nowych budynków mieszkalnych i komercyjnych mogą odliczyć 22 procent kosztów systemu od podatków.
  • 2022 i później: właściciele nowych komercyjnych systemów energii słonecznej mogą odliczyć 10 procent kosztów systemu od swoich podatków. Nie ma federalnego kredytu na mieszkaniowe systemy energii słonecznej.

Czy kwalifikuję się do ulgi podatkowej na panele słoneczne?

Dopóki jesteś właścicielem systemu energii słonecznej, przysługuje Ci ulga podatkowa. Nawet jeśli nie masz wystarczającego zobowiązania podatkowego, aby ubiegać się o cały kredyt w ciągu jednego roku, możesz „przenieść pozostałe kredyty na przyszłe lata tak długo, jak długo obowiązuje ulga podatkowa. Pamiętaj jednak, że jeśli podpiszesz umowę najmu lub PPA z instalatorem solarnym, nie jesteś właścicielem systemu, a tym samym nie możesz otrzymać ulgi podatkowej.

Jak ubiegać się o ulgę podatkową od energii słonecznej?

O ulgę podatkową możesz ubiegać się podczas składania rocznego federalnego zeznania podatkowego. Pamiętaj, aby poinformować swojego księgowego, że w zeszłym roku korzystałeś z energii słonecznej, a jeśli składasz własne podatki, skorzystaj z przewodnika krok po kroku EnergySage, jak ubiegać się o słoneczną ITC.

Więcej zasobów na temat rozszerzenia federalnego ITC

  • The Wall Street Journal bada przepisy i ich znaczenie dla dzisiejszych właścicieli domów.
  • Greentech Media przeprowadziła dogłębną analizę wpływu przedłużenia kredytu na energię słoneczną na szerszą branżę energii słonecznej.
  • Przeczytaj wersję językową oficjalnego projektu ustawy (sekcja 303, począwszy od str. 2005, zawiera szczegóły dotyczące rozszerzenia).

Chcesz krótkie omówienie sposobu działania federalnego ITC? Obejrzyj nasz krótki film:

Trzy wskazówki dla kupujących energię słoneczną

1. Właściciele domów, którzy otrzymują wiele ofert, oszczędzają 10% lub więcej

Jak w przypadku każdego dużego zakupu biletu, zakup instalacji paneli słonecznych wymaga wielu badań i rozważań, w tym dokładnego przeglądu firm w Twojej okolicy. Niedawny raport Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) Departamentu Energii USA zalecił, aby konsumenci porównali jak najwięcej opcji słonecznych, aby uniknąć płacenia zawyżonych cen oferowanych przez dużych instalatorów w branży solarnej.

Aby znaleźć mniejszych wykonawców, którzy zazwyczaj oferują niższe ceny, musisz skorzystać z sieci instalatorów, takiej jak EnergySage. Możesz otrzymać bezpłatne wyceny od sprawdzonych lokalnych instalatorów, rejestrując swoją nieruchomość na naszym portalu Solar Marketplace – właściciele domów, którzy otrzymają 3 lub więcej ofert, mogą spodziewać się zaoszczędzenia od 5000 do 10000 USD na instalacji paneli słonecznych.

2. Najwięksi instalatorzy zazwyczaj nie oferują najlepszej ceny

Większa nie zawsze jest lepsza mantra jest jednym z głównych powodów, dla których zdecydowanie zachęcamy właścicieli domów do rozważenia wszystkich opcji słonecznych, a nie tylko marek wystarczająco dużych, aby płacić za najwięcej reklam. Niedawny raport rządu USA wykazał, że duzi instalatorzy są od 2000 do 5000 USD drożsi niż małe firmy zajmujące się energią słoneczną . Jeśli masz oferty od niektórych dużych instalatorów energii słonecznej, upewnij się, że porównujesz te oferty z ofertami lokalnych instalatorów, aby upewnić się, że nie przepłacasz za energię słoneczną.

3. Równie ważne jest porównanie wszystkich opcji wyposażenia

Instalatorzy na skalę krajową nie tylko oferują wyższe ceny – mają również zwykle mniej opcji wyposażenia słonecznego, co może mieć znaczący wpływ na produkcję energii elektrycznej w systemie. Zbierając różnorodne oferty dotyczące energii słonecznej, możesz porównać koszty i oszczędności w oparciu o różne dostępne pakiety wyposażenia.

Szukając najlepszych paneli słonecznych na rynku, należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Podczas gdy niektóre panele będą miały wyższe wskaźniki wydajności niż inne, inwestowanie w najwyższej klasy sprzęt słoneczny nie zawsze skutkuje większymi oszczędnościami. Jedynym sposobem znalezienia „najlepszego miejsca dla Twojej nieruchomości jest wycena ofert z różnymi ofertami wyposażenia i finansowania.

Dla każdego właściciela domu na wczesnym etapie zakupu energii słonecznej, który chciałby otrzymać wycenę dla instalacji, wypróbuj nasz kalkulator energii słonecznej, który oferuje wstępne szacunki kosztów i długoterminowych oszczędności w oparciu o Twoją lokalizację i typ dachu. Dla tych, którzy chcą dziś otrzymać wyceny od lokalnych wykonawców, sprawdź naszą platformę porównawczą ofert.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy