Twój przewodnik po otwarciu międzynarodowego konta bankowego

17.02.2021
Category: Numer Konta

Data modyfikacji: 19 lutego 2020 r

Przygotowujesz się do podróży lub zamieszkania poza Stanami Zjednoczonymi? Możesz również chcieć bankować za granicą. W naszym coraz bardziej zglobalizowanym świecie otwarcie zagranicznego konta bankowego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Kto potrzebuje międzynarodowego konta bankowego?

Każdy, kto spędza dużo czasu za granicą – w celu podjęcia pracy, studiów, programu stypendialnego lub z innego powodu – powinien rozważyć otwarcie konta w tym kraju.

Podróżni mogą często używać swoich kart kredytowych lub debetowych w dowolnym miejscu na świecie. Ale banki pobierają opłaty za transakcje międzynarodowe.

Opłaty nie mogą przekraczać trzech do pięciu procent za transakcję, ale sumują się. Kursy wymiany w walucie nowego kraju mogą również wpływać na wartość dolara.

Wypłacasz gotówkę? Otrzymasz również opłatę za zagraniczny bankomat.

W przypadku okazjonalnych podróży międzynarodowych to nie jest wielka sprawa. Ale przez trzy miesiące lub dłużej w nowym kraju, otwarcie lokalnego konta bankowego oprócz banku w USA może zaoszczędzić znaczną ilość gotówki.

Bankowość na całym świecie

Oto krótki przegląd statystyk bankowych niektórych często odwiedzanych krajów. Lista obejmuje zarówno większe banki w kraju, jak i banki zalecane dla posiadaczy kont międzynarodowych.

Kursy wymiany walut mogą ulec zmianie i są oparte na tym wykresie Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Kurs wymiany z dolarem amerykańskim (za 1 USD)

HSBC, Barclays, Metro Bank

TD (Toronto Dominion) Bank, RBC (Royal Bank of Canada), Scotiabank

Dolar 1,314

Banamex, Bank of America, HSBC, Scotiabank, ING Bank

Bank of China, Industrial & Commercial Bank of China

Dolar 0,721

Yen111,37

Nie widzisz kraju, do którego podróżujesz na tej liście? Nadal jesteś objęty ochroną. Wiele banków międzynarodowych ma daleko sięgającą globalną obecność i wiele korzyści dla klientów.

Trzy najlepsze banki z oddziałami w USA i za granicą

Państwa

HSBC ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i ma międzynarodowe oddziały w ponad 30 krajach na całym świecie, w tym w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.

funkcje
 • Konsekwentnie oceniany jako jeden z najłatwiejszych w obsłudze banków dla podróżnych. Możesz otworzyć konto, zanim dotrzesz do nowego kraju.
 • Aplikacja mobilna upraszcza przelewy – możesz przenosić gotówkę z jednego konta HSBC na inne, nawet jeśli otworzyłeś konta w różnych krajach.Nie ma opłaty za transakcje zagraniczne za zakupy kartą debetową, chyba że upgrade do Premier kontroli.Charles SchwabPaństwaMiędzynarodowe konta Charlesa Schwaba działają w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Włoszech, Holandii, Szwecji, Austrii, Hongkongu, Australii, Singapurze, Tajlandii i Malezji.

  funkcje
 • Globalne korzystanie z karty jest bezpłatne – jeśli planujesz wypróbować swoją kartę bankomatową, jest to jeden z najlepszych międzynarodowych banków. Schwab zwraca nawet opłaty bankomatowe!
 • Brak opłat za transakcje zagraniczne, opłaty miesięczne / roczne lub narzuty na kursy walut. Jedynym dodatkowym wydatkiem związanym z zakupami kartą debetową jest różnica kursu wymiany.Musisz być mieszkańcem Stanów Zjednoczonych i mieć adres w USA.Konta można otwierać online.CitibankPaństwaCitibank ma prawdopodobnie największy globalny zasięg ze wszystkich dużych banków, działający w ponad 30 krajach i posiadający tysiące oddziałów na całym świecie. Zobacz pełną listę tutaj .

  funkcje
 • W krajach uczestniczących w programie można bezpłatnie korzystać z bankomatów przez całą dobę.
 • Bezpłatne są również przelewy między kontami Citibank w różnych krajach. Możesz przelać pieniądze z zewnętrznego konta w celu dostawy na następny dzień (bank ustala kurs wymiany).Globalny sojusz ATMDla fanów bezpłatnych bankomatów Global ATM Alliance to grupa banków oferująca klientom międzynarodowym bezpłatny dostęp do bankomatów dowolnego uczestniczącego banku. Jeśli Twoim głównym celem jest uniknięcie opłat za karty debetowe podczas podróży, jeden z tych banków może być dobrym wyborem.

  Opcja bez opłat obowiązuje tylko w krajach, w których działa bank (na przykład we Francji można bezpłatnie korzystać z bankomatu BNP Paribas, ponieważ jest to bank francuski, ale nie w Hiszpanii).

  Uczestniczące banki i kraje:Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Pakistan, Gibraltar, Ghana, Kenia i inne kraje Afryki

  Niemcy, Polska, Belgia, Indie, Hiszpania, Portugalia, Włochy

  Kanada, Karaiby, Peru, Chile, Meksyk

  Australia, Nowa Zelandia, Fidżi, Vanuatu, Wyspy Cooka, Samoa, Tonga, Papua Nowa Gwinea i Wyspy Salomona

  Hongkong, Singapur

  Wybór odpowiedniego zagranicznego banku

  Podróżowanie a pozostawanie w miejscu

  Najlepszy wybór zależy w pewnym stopniu od Twoich planów podróży. Jeśli podróżujesz z kraju do kraju, możesz chcieć mieć bank z bezpłatnymi bankomatami w wielu lokalizacjach. Jeśli mieszkasz w jednym miejscu, spróbuj wybrać bank z dobrym kursem wymiany dla waluty tego kraju.

  Duże kraje a małe krajePodróżujący do Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Chin lub innych ruchliwych rejonów świata będą mieli wiele opcji.

  Podróżującym do mniejszych lub rzadziej odwiedzanych krajów może brakować lokalnych wyborów. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, sprawdź banki, które pozwalają Ci zrealizować większość lub wszystkie transakcje online.

  Banki w USA z oddziałami za granicąCzy Twój bank w Stanach Zjednoczonych ma oddział za granicą? Jeśli tak, dowiedz się, czego będziesz potrzebować i nie będziesz musiał się dostosowywać, aby uzyskać dostęp do swojego konta za granicą. Przepisy każdego banku będą się różnić.

  Otwarcie konta

  Konkretne wymagania dotyczące dokumentów różnią się w zależności od kraju. Ale bez względu na to, gdzie jesteś, będziesz potrzebować:

  • Dowód tożsamości. Weź ze sobą paszport i prawo jazdy lub dowód osobisty. Wiele banków wymaga dwóch dokumentów tożsamości (legitymacja studencka może się liczyć lub nie, ale najprawdopodobniej akt urodzenia).
  • Dowód miejsca zamieszkania. Możesz potrzebować dowodu zamieszkania w Stanach Zjednoczonych, potwierdzenia adresu w obcym kraju lub obu. Ostatni rachunek za media, umowa najmu lub dowód tożsamości z Twoim adresem powinny działać. Fundusze startowe. Banki często mają minimalne fundusze początkowe wymagane do wpłaty (na przykład około 500-1000 USD). Wiza studencka lub pracownicza, jeśli potrzebujesz wizy w kraju. List uniwersytecki lub dowód rejestracji do szkoły. List o pracę lub umowę o pracę. Jeśli wpłacisz ponad 10 000 USD na zagraniczne konto bankowe, musisz złożyć w IRS Raport z zagranicznych rachunków bankowych i finansowych.

   Oto wymagania w kilku krajach, aby dać ci wyobrażenie:

   • Meksyk – dowód tożsamości, dowód zamieszkania i wiza imigracyjna lub nieimigracyjna
   • Francja – dowód zamieszkania, adres we Francji, list uniwersytecki (jeśli jest zarejestrowany), a w niektórych przypadkach list z poprzedniego banku Niemcy – paszport, legitymacja studencka i potwierdzenie rejestracji (jeśli są zarejestrowane) Włochy – paszport, ważna wiza, dokument potwierdzający lokalny adres oraz kod pocztowy lub kod fiskalny, o które można poprosić w urzędzie skarbowym lub ambasadzie Włoch Hiszpania – paszport, zagraniczny numer identyfikacyjny i zaświadczenie, dowód miejsca zamieszkania oraz list uniwersytecki (jeśli jest zarejestrowany) Anglia – paszport, ważna wiza, dowód miejsca zamieszkania i zamieszkania w domu oraz list uniwersytecki (jeśli jest zarejestrowany)Przesyłanie pieniędzy

    Najłatwiejszym sposobem na przeniesienie gotówki z konta krajowego na zagraniczne jest przelew bankowy.

    Istnieją dwa kody używane przez banki do transakcji międzynarodowych i będziesz potrzebować jednego z nich.

    Kod SWIFTKod SWIFT to rodzaj kodu identyfikacyjnego banku (BIC) używanego do identyfikacji banków na całym świecie. Twój kod SWIFT lub BIC zwykle pojawia się na wyciągach z konta. Możesz również wyszukać swój kod za pomocą tej wyszukiwarki kodów SWIFT.

    Numer IBANIBAN lub międzynarodowy numer konta bankowego to identyfikator Twojego konkretnego konta bankowego. Kody te są najczęściej używane w Unii Europejskiej – poza tym nie wszystkie kraje ich wymagają. Powinien znajdować się na wyciągach bankowych wraz z kodem SWIFT. Poszukaj kodu zaczynającego się od dwóch wielkich liter (identyfikują twój kraj).

    Przesyłanie pieniędzy wymaga opłat za każdą transakcję. Aby ograniczyć opłaty do minimum, możesz skorzystać z usługi transferu, takiej jak TransferWise, aby uzyskać niedrogie kursy wymiany.

    Im szybciej zadbasz o te szczegóły, tym lepiej. Posiadanie łatwo dostępnych pieniędzy sprawi, że Twoja międzynarodowa przygoda przebiegnie znacznie łatwiej!

    Podsumowanie

    Jeśli planujesz spędzić dużo czasu za granicą (mówimy o trzech miesiącach), powinieneś poważnie rozważyć otwarcie konta za granicą. Pomoże Ci to uniknąć wysokich opłat za transakcje zagraniczne, które napotkasz, korzystając z karty kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy