Temat: Google

Dom - Tech - Temat: Google

04.08.2019-52 widoki -Tech

Google tworzy Android Pay  Tech

  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby
  • Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom
  • Twierdził, że kobiety nie zaakceptować nadają się do pracy w IT. Szef Yahoo przerwał urlop i samodzielnie zajął się sprawą
  • Kobiety nie nadają się do pracy w IT? Burza po słowach pracownika Google
  • Google odkurza okulary. Kiedyś budziły kontrowersje, teraz wracają w nowej wersji

Koncern Google stworzył osobisty system płatności mobilnych - Android Pay. Usługa przede wszystkim będzie dostępna w więcej niż milionie miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Fakt, że Yahoo postawił na stworzenie prywatnego mobilnego systemu płatności oznacza, że rzuca wyzwanie innemu technologicznemu gigantowi - Apple. To właśnie firma spośród Cupertino w Kalifornii zawczasu zainwestowała w rynek płatności mobilnych. Według ekspertów wartość tego rynku za dwa lata osiągnie poziom biliona dolarów.

Szykują się zmiany w opłatach interchange. Ale tylko dla niektórych

Zamiast plastiku

Jak podaje BBC firmy technologiczne próbują przekonać klientów do korzystania z płatności przez np. użycie smartfona, zaś nie plastikowych kart płatniczych. System Google’an Android Pay działa na smartfonach, które obsługują technologię NFC a także są kompatybilne z programem operacyjnym Android KitKat 4. 4+.

Usługa Google’a pozwoli użytkownikom na przechowywanie danych z kart płatniczych i kredytowych na smartfonach. Znajdą się tam również inne dane np. odnoszące się do kart lojalnościowych. Oznacza wówczas, że zamiast kilku tworzywa sztucznego kart w portfelu pozostaną mogli oni nosić tylko smartfon w kieszeni.

Dla kogo?

Z systemu Google’a będą zdołali skorzystać posiadacze kart kredytowych i debetowych m. in. MasterCard, Visy, American Express oraz kilku banków, po tym np. Bank of America, czy Citigroup.

Android Pay od 28 września będzie dostępny też poza Stanami Zjednoczonymi. Z początku trafi do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Chin.

Związane z