Temat: Internet

Dom - Tech - Temat: Internet

20.06.2019-231 widoki -Tech

Apple porzuca oprogramowanie WebObjects  Tech

  • Globalny ranking prędkości internetu. Nasze państwo zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy cenzura serwisie randkowym? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • "Ojciec internetu" ostrzega: masz zdjęcia, na których ci zależy, wydrukuj je
  • Koniec internetu jaki to znamy? Kontrowersyjna decyzja odnośnie neutralności sieci
  • Luka w zabezpieczeniach WiFi. Narażeni konsumenci na całym świecie

WebObjects (WO) dwadzieścia lat temu rozpalał emocje. Była to bowiem technologia, która zrewolucjonizowała internet. Teraz Apple oficjalnie potwierdziło, że całkowicie porzuca WO.

WebObjects, to technologia tworzenia witryn www firmy Apple, która pozwala na stałe aktualizowanie danych w stronach. Mimo, że stworzono ją w 1996 r. nawet dzisiaj, niektóre do niej funkcje są wykorzystywane do odwiedzenia napędzania Apple Store jak i również iTunes Store.

Rewolucja w e-handlu

W latach 90. było to 1 z pierwszych tego typu narzędzi i prawdziwa rewolucja, zwłaszcza w e-handlu.

Dzięki WO firmy, które oferują produkty o zmieniających się cenach (np. przy zależności od modelu, lub terminu), jak linie lotnicze, czy dealerzy samochodowi mogli rozpocząć sprzedaż biletów i samochodów na swoich witrynach internetowych. A koncerny technologiczne mogły sprzedawać gadżety po różnych kolorach, kształtach jak i również rozmiarach.

Apple potrzebuje wizjonera na skalę Steve'a Jobsa. Przejmie Teslę?

Bez konieczności tworzenia statycznych stron dla każdego modelu.

Koniec aktualizacji

To jednakże koniec. Apple porzuca inny rozwój projektu, o czym poinformował islandzki deweloper Java i WebObjetcs Hugi Thordarson.

- Facet, z jakim rozmawiałem kilka razy, dzięki początku nie miał pojęcia, czym było WO, ale podczas drugiej rozmowy uzyskał niezbędne informacje i dokładnie oświadczył: WebObjects nie stanie się aktualizowane - napisał powołując się na rozmowę z przedstawicielem giganta z Cupertino. Apple nie uaktualnił oprogramowania od 2008 roku.

Jak wskazuje CNN Money, po 20 latach od czasu debiutu WO istnieje aktualnie wiele bardziej wyrafinowanych narzędzi, ale kiedy darmowe oprogramowanie zaprezentowano na konferencji Professional Developers w 1996 r. była to rewolucja. Po swojej prezentacji Steve Jobs zwracał uwagę, że FedEx budował program do eksplorowania przesyłek on-line aż 4 miesiące. WebObjects pozwoliłby konstruować takie narzędzie... w przeciągu kilku godzin.

Związane z