Temat: Internet

Dom - Tech - Temat: Internet

13.07.2019-515 widoki -Tech

Cyberbezpieczeństwo. Hakerzy mają się obawiać  Tech

  • 300 dodatkowo w nowej odsłonie. "Większa pewność co do swoim ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1-wszą, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd dzierży plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, jednak z warunkami

Internetowych oszustów wytropi i unieszkodliwi Techniczne Centrum Zwalczania Cyberprzestępczości - informuje "Rzeczpospolita".

Sieciowi przestępcy na rzetelne rozwinęli skrzydła: włamują się do systemów bankowych, kradną poufne dane, żądając okupu, czyszczą konta, nie mówiąc o tysiącach innych kłamstw internetowych. Są coraz zuchwalsi.

Masowy napad hakerów na klientów bazy. Pięć kroków, by odrzucić dać się okraść

Ekstraśrodki

Dlatego policja chce zapożyczyć po ekstraśrodki i skonstruować w Komendzie Głównej wyspecjalizowaną komórkę, która od strony www informatycznej będzie szukać rodzai, jak wykryć i wyeliminować hakerów.

- Środek będzie służyć policji zasobem wiadomości i dostarczać myśl technologiczną, a także narzędzia, ekwipunek i specjalistyczne systemy informatyczne do walki z cyberprzestępczością - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Golizda-Bliziński, naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji (KGP).

Prace nad powołaniem świeżej komórki ruszyły. - Planujemy ściągnąć do Centrum programistów z pasją i wiedzą na takim poziomie wtajemniczenia, by byli groźnymi przeciwnikami dla hakerów. W policji jest wiele takich ludzi - tłumaczy Golizda-Bliziński.

Związane z