Nowy system operacyjny od Google'a. Zastąpi Windows?

Dom - Tech - Nowy system operacyjny od Google'a. Zastąpi Windows?

31.07.2019-878 widoki -Tech

Fuchsia - nowy system sprawny od Google’a  Tech

Google pracuje nad nowym, tajemniczym systemem operacyjnym o nazwie Fuchsia, dedykowanym na "nowoczesne telefony i komputery osobiste". Może wówczas sugerować, że Google planuje konkurować z Microsoftem i ewentualnie z własnym systemem Android.

Najpierw był Windows vs Mac. Następnie iOS vs Android. W tej chwili, z projektem o kategorii Fuchsia (Fuksja), Google być może rozpocząć nowy pojedynek dzięki systemy operacyjne, ale bóg wie jeszcze, kto jest jego największym konkurentem.

Powstaje konkurencja dla Google. Verizon przejmuje Yahoo

Fuchsia - jak poinformowała przedsiębiorstwo z Mountain View a mianowicie to system operacyjny poświęcany "nowoczesnym telefonom i komputerom osobistym". Jednak dla tych urządzeń Google stworzył już Androida i Chrome OS, co zwiększa prawdopodobieństwo, że Fuchsia będzie konkurować spośród innymi projektami Google'a.

Projekt Fuchsia ma być mostem pomiędzy Androidem i Chrome OS, a więc lub platformą, która zastąpi je obie, albo mając szczególne zastosowania będzie działać pomiędzy nimi – zwraca atencję pclab. pl.

To system, który będzie dynamicznie się dostosowywał do typu urządzenia, na którym wydaje się być zainstalowany i do peryferiów, które aktualnie są używane przez użytkownika. Tak jak Windows 10, Fuchsia zadziała na komputerach, telefonach, tabletach czy urządzeniach Internetu kwestii – spekuluje natomiast spidersweb. pl.

Będzie zwycięstwo?

Uruchomienie nowego programu operacyjnego to trudne zagadnienie. Ale Google pokazało już, że jest jedną spośród niewielu firm, którym wraz z powodzeniem to się udało. Mowa oczywiście o Androidzie. Ponadto nad rozwojem projektu pracuje doświadczony zespół, w skład którego wchodzą osoby współtworzące kiedyś legendarny BeOS.

Apple wraz z uruchomieniem na swoich iPhone'ach iOSa pokazał już, hdy nowy system operacyjny ma możliwość przynieść nowe korzyści dla konsumentów. Można być zadowolonym z Windowsa, Androida, MacOSa lub iOSa, ale za każdym razem można coś poprawić. Nowy system może oznaczać lepsze bezpieczeństwo, szybszą reakcję, dłuższą żywotność i łatwiejsze życie dla programistów piszących zaawansowane aplikacje.

Budowa układu operacyjnego jest techniczne zawiła, zwłaszcza w przypadku tego rodzaju systemów jak Windows lub Android, które obsługują obszerną gamę sprzętu. Poza naszym, przy tworzeniu nowego systemu, programistom trudno jest pisać oprogramowanie dopasowane do systemu. To kluczowy problem, który to skazał na niepowodzenie dużo systemów operacyjnych, w poniższym Windows Phone, Firefox OS, Palm WebOS czy Ubuntu Touch.

Google faworyzuje własne rozwiązania. Bruksela prezentuje zarzuty

Nowym systemem operacyjnym trudno jest też zainteresować konsumentów. - Tak naprawdę interesanci nie chcą nowych narzędzi, chcą nowych aplikacji a mianowicie przekonuje Michael Silver, analityk firmy Gartner.

Inne jądro

System operacyjny zarządza większością podstawowych operacji danego urządzenia. Rejestruje kliknięcie klawiatury, przesyła dane przez internet, przechowuje pliki na dysku, wyświetla grafiki na ekranie i kontroluje aparat fotograficzny. Jego centrum stanowi jądro, które w przypadku Fuchsii nazywa się Magenta.

Android oparty jest dzięki jądrze Linux, który istnieje od 1991 roku.

Fuchsia jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju. Testowana jest m. in. na laptopach Acer Switch Alpha 12. Planowane jest również zapewnienie wsparcia dla platformy Raspberry Pi 3. Dzierży być systemem z otwartym kodem, co oznacza, iż każdy znaleźć wgląd przy instrukcje programowe, modyfikować hałasuje i wykorzystywać do własnych celów.

Związane z