Dostawcy prądu kończą ze sprzedażą. Istotny apel do klientów

Dom - Surowce - Dostawcy prądu kończą ze sprzedażą. Istotny apel do klientów

26.07.2019-133 widoki -Surowce

Energia dla firm i Energetyczne Centrum przestają sprzedawać napięcie  Surowce

Spółka Energetyczne Centrum poinformowała we wtorek, że przestała symbolizować usługę sprzedaży energii elektrycznej, a jej klienci przeszli na sprzedaż rezerwową. Wówczas nie pierwsza firma spośród tego sektora, która zdecydowała się na taki krok po ostatnich dniach. Sprzedaż prądu przestała świadczyć również spółka Energia dla firm. Obie firmy podkreśliły, że dotychczasowi klienci powinni jak najżwawiej wybrać nowego dostawcę energii.

Jak poinformowała. pl Agnieszka Tarasewicz, prezes CUWEiG, spółki z Grupy Energia dla firm, firma poniechała świadczyć usługi sprzedaży energii elektrycznej od 7 września. "Od tego dnia klienci są w sprzedaży rezerwowej. Zostali poinformowali o kwestii spółki komunikatem na jej stronie internetowej oraz skierowaliśmy do nich ponad 13 tysięcy e-maili z wyjaśnieniem. Udzielamy także informacji naszym własnym dotychczasowym klientom na infolinii - dodała.

Jak podkreśliła, z usług zakupu energii elektrycznej korzystały zarówno towarzystwa jak i klienci indywidualni.

"Koszty życia w Polsce są wysokie". Badani podali, ile płacą za weksle

Spółka tłumaczy w komunikacie, że sprzedaż rezerwowa oznacza zachowanie ciągłości dostaw prądu. "Państwa sprzedawcą będzie Sprzedawca Rezerwowy wyznaczony na obszarze Państwa Operatora Systemu Dystrybucyjnego" - czytamy.

Ceny potrafią wzrosnąć

Firma poinformowała, iż wystawi rozliczenie końcowe zbyt energię zużytą do 6 września b. r. w podstawie danych pomiarowych przekazanych od Operatora Systemu Logistycznego, natomiast za energię zużytą od 7 września weksle wystawi Sprzedawca Rezerwowy.

"Ceny Sprzedaży Rezerwowej są wyższe od cen aktualnych, dlatego celem minimalizacji nakładów pieniężnych prosimy o wybór i podpisanie umowy z świeżym sprzedawcą energii elektrycznej" a mianowicie podkreśliła Energia dla przedsiębiorstw.

Firma wyraziła także "głębokie ubolewanie, że nie zważając na wdrażanych intensywnie od paru miesięcy procesów restrukturyzacyjnych, nie może dalej prowadzić koncesjonowanej aktywności w sposób stabilny i przewidywalny".

Tarasiewicz zapytana, czy spółka definitywnie kończy działalność odparła, że "rozważane są różne scenariusze".

Kolejna spółka

To jednak niejedyna firma, która poinformowała o zaprzestaniu usług handlu energii elektrycznej. We wtorek komunikat w tej kwestii zamieściła również Energetyczne Środek S. A.

Podobnie jak w przypadku Energii dla firm, klienci tej firmy "przejdą na sprzedaż rezerwową".

Firma poinformowała w komunikacie, że wystawi rozliczenie ostateczne za energię zużytą do odwiedzenia 10 września b. r. na bazie danych pomiarowych przekazanych od Operatora Systemu Logistycznego, natomiast za energię zużytą od 11 września rachunki wystawi Sprzedawca Rezerwowy.

Energetyczne Centrum rozpoczęło czynność w 2011 roku.

Jak czytamy na stronie spółki, od tego momentu do przedsiębiorstwa dołączyło ponad 200 tys. klientów indywidualnych i biznesowych.

Związane z