Jak dowiedzieć się, co myślą o tobie ludzie w pracy

Dom - Rozwoj osobisty - Jak dowiedzieć się, co myślą o tobie ludzie w pracy

15.09.2019-116 widoki -Rozwoj osobisty

Jak dowiedzieć się prawdy o sobie

Wielu z nas zastanawia się, co myślą na nasz temat inni. Choć często chcielibyśmy usłyszeć od własnych przyjaciół czy współpracowników prawdę, ludzie nie chcąc ranić naszych uczuć i zachowują takie opinie dla siebie.

Tasha Eurich, psycholog organizacyjny i autorka pozycje książkowe "Insight" twierdzi, że większość ludzi nie wie, jak są postrzegani przez innych. Psycholog odwiedziła redakcję wielkiego Business Insidera i podzieliła się kilkoma metodami, jakim sposobem się dowiedzieć prawdy. To dwa najskuteczniejsze rozwiązania:

1. Znajdź jednego lub dwóch "kochających krytyków"

Eurich swej książce określa w tymże pojęciem ludzi, którzy są z nami szczerzy, ale mają również na względzie nasze dobro. Chodzi o to, aby znaleźć takie osoby, którzy powiedzą nam prawdę bez względu dzięki to, jak bardzo kłopotliwa ona będzie.

Znalezienie "kochających krytyków" może okazać się jednak trudne. Eurich podkreśla, że wybranie np. kumpla z pracy może okazać się kłopotliwe, gdyż rozmowa być może stać się bardziej emocjonalna niż powinna.

Powinno się się upewnić, że pomiędzy tobą a twoim krytykiem jest zaufanie - może to być równie właściwie współpracownik, który nie wydaje się być twoim bliskim znajomym. Musi być to jednak postać, z którą pracujesz, jak i również która ma możliwość obserwowania twojego zachowania codziennie.

2. Zorganizuj "lunch prawdy"

Wybierz kogoś, z kim często jesteś na co dzień i kto byłby skłonny powiedzieć ci prawdę. Psycholog zaznacza:

Powiedz, że w trakcie lunchu chciałbyś usłyszeć opinie odnośnie tematu tego, co czynisz dobrze i co owocuje odnieść ci największe triumfy oraz co robisz nie tak i jak masz możliwość to zmienić. Poproś także o konkretne przykłady sytuacji. Wysłuchaj odpowiedzi ze skupieniem - to najważniejsza reguła lunchu prawdy.

Eurich dodaje również:

Twym zadaniem w tej rozmowie jest sprawienie, abyś dowiedział się o sobie jakim sposobem najwięcej i aby pozostali czuli się dobrze, komunikując ci prawdę.

Strategie te mogą szczególnie przydać się osobom zajmującym duże stanowiska. Eurich i pozostali naukowcy dowiedli w badaniach, że im wyższe stanowisko w korporacji piastujemy, naszym mniej jesteśmy świadomi tego, co dzieje się po otoczeniu.

Psycholog zaznacza, że wielu dyrektorów walczy z tak zwaną chorobą CEO, błędnie zakładając, hdy wykonują świetną pracę, bowiem nikt im nie zwraca uwagi. Ludzie często obawiają się mówić prawdę jednostce na wysokim stanowisku.

Kolejna wskazówka, którą zaleca ekspertka, jest prosta, ale niezwykle trudna do przeprowadzenia:

"Bądź czuły na swoim pukcie. Jeśli trochę nie poszło po twojej myśli - przyznaj się do tego. Powiedz: "nie zrobiłem tego tak dobrze, jak chciałem" lub "rozmowa z inwestorem nie poszła tak, jak osobiście tego życzyłem. Jak mamy możliwość temu zaradzić następnym wraz? ".

Pokaż, hdy jesteś niedoskonały - wówczas sprawi, że wzbudzisz wiara i szacunek, a ludzie o wiele częściej będą z tobą szczerzy.

Związane z