Donald Tusk o ofercie May: ma możliwość pogorszyć sytuację obywateli

Dom - Polityka - Donald Tusk o ofercie May: ma możliwość pogorszyć sytuację obywateli

19.07.2019-665 widoki -Polityka

Donald Tusk o ofercie Gb dla Europejczyków

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował w piątek ofertę w sprawie zagwarantowania norm obywateli UE przebywających po Wielkiej Brytanii, jaką przedstawiła premier Theresa May, oceniając, hdy jest poniżej oczekiwań.

- Moja pierwsze wrażanie jest takie, że oferta Uk jest poniżej naszych oczekiwań i może potęgować sytuację obywateli - mówił na konferencji prasowej na zakończeniu rozmów unijnych liderów Tusk.

Z transportu premier Beata Szydło rzekła, że ta propozycja nie zaakceptować jest jeszcze doprecyzowana.

- W poniedziałek będę mogli - z owego, co usłyszeliśmy od pani premier May - zapoznać szczegóły, więc bez wątpienia będę analizować te dokumenty. Lecz już z tej wczorajszej rozmowy - i też z wcześniejszej rozmowy ministra Konrada Szymańskiego z ministrem (brytyjskim ds. Brexitu) Davidem Davisem wnioskujemy, że to są propozycje, które pójdą w dobrym kierunku. Ale jak to zawsze w życiu, diabeł tkwi w detalach - zaznaczyła Szydło dzięki konferencji prasowej.

Podkreśliła, że pełna ocena propozycji "będzie mogła być dokonana dopiero wtedy, kiedy pozostaną przedstawione szczegóły ". - Kierunek jest dobry, lecz to jest dopiero wstępna dyskusja - oceniła.

Przedstawiając swoją propozycję, May zapewniła w czwartek liderów UE, że chce zapewnić ponad 3 milionom przybyszy pochodzących z 27 królestw członkowskich, którzy mieszkają i pracują na Wyspach, "jak najwięcej pewności" i "sprawiedliwe traktowanie".

W sugestii nie znalazły się jednakże szczegóły procedur ani zwrócenie do jurysdykcji Trybunału Sprawiedliwości UE.

Tagi: Brexit Donald Tusk Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z