Nadal możesz zapłacić odsetki za ofertę karty kredytowej o zerowym oprocentowaniu

17.02.2021

Co może być lepszego niż zero procent odsetek przez rok? Nic, nic, nic za darmo… prawda? Nie dokładnie.

Tego rodzaju stawki promocyjne są powszechne w przypadku ofert kart kredytowych. Można je podłączyć do:

 • Oferty transferu salda
 • Propozycje tanich sposobów finansowania dużych zakupów, takich jak oferty „odroczonego oprocentowaniaTak zwane „czeki wygodne, które zachęcają do wystawiania czeków na konto kredytowe i spłaty kwoty w określonym okresie promocyjnymFirmy obsługujące karty kredytowe reklamują te promocje jako sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

  Jednak niektóre firmy obsługujące karty kredytowe mogły nie mówić, że nowe zakupy mogą Cię kosztować więcej, niż się spodziewasz. Podczas gdy przeniesione saldo lub pierwszy duży zakup ma zerową lub niską roczną stopę procentową (APR) w okresie promocyjnym, wszelkie dodatkowe zakupy dokonane za pomocą karty mogą od razu zostać obciążone zwykłymi odsetkami. Jedynym sposobem uniknięcia tych opłat jest spłata całego salda, w tym salda promocyjnego i nowych zakupów, przed terminem płatności.

  Materiały marketingowe mogły skupiać się na jednorazowych opłatach, takich jak opłaty za przeniesienie salda lub odsetki odroczone, i nie zawierały jasnych i wyraźnych informacji o koszcie nowych zakupów z powodu utraty okresu karencji.

  Popaść w niełaskę

  Większość kart kredytowych oferuje okres karencji na zakupy. Okres karencji – jeśli taki posiadasz – to czas, w którym nie musisz płacić odsetek od zakupu lub innej transakcji. W przypadku większości kart kredytowych można uniknąć płacenia odsetek od nowych zakupów, jeśli co miesiąc spłacasz całe saldo przed terminem płatności.

  Jeśli jednak nie spłacisz całego salda w terminie, stracisz okres karencji. Bez okresu karencji za nowe zakupy będziesz musiał zapłacić odsetki od dnia ich dokonania. Posiadanie salda promocyjnego może spowodować utratę okresu karencji lub utrudnić jego odzyskanie. Dlatego akceptacja ofert salda promocyjnego może kosztować więcej, niż się spodziewasz.

  że niektórym z nich grozi złamanie prawa ze względu na sposób, w jaki sprzedają stawki promocyjne. Powiedzieliśmy im, że ich materiały marketingowe powinny jasno, wyraźnie i dokładnie informować, że zapłacisz odsetki od razu za nowe zakupy, jeśli zaakceptujesz ofertę promocyjną, ale nie spłacisz całego salda, w tym salda promocyjnego, płatnością termin.

  Unikaj zainteresowania

  Jeśli zdecydujesz się przyjąć ofertę promocyjną, oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

  Jeśli zwykle nie nosisz wagi:Jeśli zazwyczaj korzystasz z okresu karencji, spłacając co miesiąc pełne saldo z wyciągu, możesz uniknąć odsetek, nie dokonując nowych zakupów za pomocą promocyjnego arkusza stawek, dopóki nie spłacisz całego salda promocyjnego. Rozważ dokonanie nowych zakupów gotówką, kartą debetową lub inną kartą kredytową, która nie ma salda.

  Jeśli zwykle nosisz równowagę:Jeśli masz już saldo na wszystkich swoich kartach kredytowych, rozważ płatność gotówką lub kartą debetową. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z karty kredytowej, porównaj stopy procentowe na swoich kartach, aby zdecydować, która oferta jest lepsza dla nowych zakupów.

  Upewnij się również, że wszystkie płatności są dokonywane na czas, a w przypadku promocyjnych i odroczonych sald odsetek spłacaj całe saldo przed końcem okresu promocyjnego.

  Daj nam znać, jeśli masz problem

  Jeśli masz problem z kartą kredytową, możesz złożyć skargę online lub dzwoniąc pod numer (855) 411-2372.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat okresów karencji lub działania kart kredytowych, zobacz Zapytaj CFPB.

  Dołącz do rozmowy. Śledź CFPB na Twitterze

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy