Możesz teraz otrzymywać bezpłatne raporty kredytowe co tydzień

17.02.2021

Możesz teraz co tydzień bezpłatnie otrzymywać raport kredytowy online!

Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej to prawo, które reguluje zbieranie informacji konsumenckich i daje konsumentom prawo wglądu do ich raportów kredytowych co 12 miesięcy.

Twoja ocena kredytowa jest oparta na informacjach zawartych w raporcie kredytowym. Dlatego tak ważne jest, aby konsumenci przeglądali swoje raporty przynajmniej raz w roku. W raporcie często występują błędy, które mogą powodować spadek wyniku, co może wiązać się z kosztami w przypadku wyższych stóp procentowych lub odrzucenia pożyczki.

Czasami te błędy są przypadkowe i można je łatwo naprawić. Czasami te błędy są wynikiem oszustwa, którego naprawienie może zająć miesiące. Chcesz regularnie przeglądać swój raport kredytowy, aby móc wykryć te problemy tak szybko, jak to możliwe, zanim przyczyna stworzy dodatkowe problemy.

IRS musi zapłacić 100 milionów dolarów wartych 1200 dolarów czeków stymulacyjnych, orzeczenia sędziego w procesie sądowym więźniówHouse przechodzi na drugi rachunek stymulacyjny w wysokości 2,2 biliona dolarów. Czy Afroamerykanom brakuje kapitału rasowego?Aktualizacja bodźca: Przewodniczący Fed podważa republikański argument dotyczący pakietu stymulacyjnego o wartości 2,2 biliona dolarówUżywam „metody wodospadu, aby rozłożyć swoje prośby co cztery miesiące, dzięki czemu mam wgląd w raport przez cały rok. Okazuje się, że przynajmniej przez następny rok nie będzie to konieczne!

Trzy główne biura kredytowe oferują teraz bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe online od teraz do kwietnia 2021 r. Bezpłatny raport kredytowy można otrzymywać co tydzień od TransUnion TRU, Equifax i Experian.

Aby otrzymać bezpłatne raporty, przejdź na stronę AnnualCreditReport.com. To jest ten sam portal, którego używasz do otrzymywania raportów kredytowych każdego roku.

Proces uzyskiwania raportów jest taki sam:

 • Wypełnij formularz zawierający swoje imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego i aktualny adres
 • Następnie wybierz raport biur kredytowych, który chcesz przejrzeć (możesz wybrać wszystkie trzy)Przejrzyj raport każdego biura indywidualnieNarzędzie przeprowadzi Cię przez proces potwierdzania Twojej tożsamości przez każde biuro. Odbywa się to poprzez zadawanie serii pytań opartych na raporcie kredytowym, takich jak poprzednie adresy i są one dość rutynowe.

  Po potwierdzeniu tożsamości biuro przekaże Ci raport. Ważne jest, aby zapisać raport w formacie PDF lub wydrukować go. Opuszczając raport, nie będziesz mieć do niego dostępu, dlatego ważna jest kopia osobista. Zwykle oznacza to, że nie uzyskasz dostępu przez rok, ale przy ostatnich zmianach oznacza to po prostu, że będziesz musiał poczekać tylko tydzień.

  Ten raport kredytowy nie zawiera oceny kredytowej. Zapewnia jedynie dostęp do informacji kredytowych, na podstawie których obliczany jest Twój wynik.

  Czego należy szukać w tych raportach?

  Wyszukuje jakiekolwiek błędy lub nieścisłości. Jeśli zauważysz coś, czego nie rozpoznajesz, zbadaj to. Czasami wierzyciele używają nazw, które nie pasują do publicznych nazw ich firm, ale podwójne sprawdzenie nie zaszkodzi.

  Chcesz się upewnić, że Twoja historia płatności jest poprawna. Historia płatności stanowi jedną z największych części Twojej zdolności kredytowej. Jeśli pokazuje opóźnioną lub nieodebraną płatność, której nie pamiętasz, zakwestionuj ją.

  Poszukaj oznak kradzieży tożsamości, takich jak dodatkowe adresy, konta lub linie kredytowe. Czasami jest to przypadkowy przypadek powiązania informacji innej osoby z Twoim kontem, a czasami może to być oszustwo.

  Kiedyś znalazłem adres, linię kredytową i telefon komórkowy dołączone do mojego raportu. Złożyłem spór i został on usunięty w ciągu kilku tygodni.

  Kwestionuj wszystko, czego nie rozpoznajesz. Jest w systemie i wierzycielu, aby udowodnić, że informacje są poprawne, a nie na tobie, aby spróbować je zapamiętać. Proces naprawy może zająć dużo czasu, a nawet dłużej podczas pandemii, ale lepiej zrobić to teraz, niż gdy próbujesz kupić dom.

  Na szczęście biura kredytowe uznają, że ważne jest wczesne wykrywanie kradzieży tożsamości i błędów, a teraz pozwalają konsumentom przeglądać swoje raporty co tydzień za darmo!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy