TVP znów zagra z miejscowością Opole. Podpisano umowę ws. festiwalu

Dom - Media - TVP znów zagra z miejscowością Opole. Podpisano umowę ws. festiwalu

29.07.2019-403 widoki -Media

Festiwal w Opolu - porozumienie TVP i miasta

Po zeszłorocznej separacji tym razem doszło do odwiedzenia porozumienia. TVP i miasto Opole w tym roku kalendarzowego wrócą do wspólnego aranżowania Krajowego Festiwalu Piosenki Naszej, który w tym roku kalendarzowego odbędzie się w dobach 8-10 czerwca. Prezes TVP Jacek Kurski i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali w środę porozumienie po tej sprawie.

- Umówiliśmy się z panem prezydentem Wiśniewskim, że zeszłoroczny kontredans potraktujemy jako doskonale uzgodnioną akcję promocyjną, która wyszła na stałe wszystkim. Jak i również Opolu i TVP a mianowicie mówił podczas briefingu Jacek Kurski.

- Cieszę się, Opole jest faktycznie silna marką, że pozostanie stolicą polskiej piosenki – stwierdził Arkadiusz Wiśniewski. Dodał, że do powrotu do współpracy z TVP skłonił go m. in. sukces ostatniego sylwestra TVP po Zakopanem.

TVP i Opole wspólnie sfinansują festiwal

Podpisane między TVP an Opole porozumienie zakłada, że oba podmioty podzielą się zleceniami organizacyjnymi, a także kosztami muzycznej imprezy. - TVP zapłaci trochę więcej niż miasto - informuje Kurski, dodając, że budżet wydarzenia będą podobny jak w zeszłym roku - Kwota jest bardzo atrakcyjna dla naszej firmy - dodaje Wiśniewski. Aczkolwiek konkretnych sum nie zdradzają.

Nie uzgodniono nadal, kto będzie sprzedawać bilety. - Szczegóły pozostaną doprecyzowywane - mówi Kurski.

Porozumienie między Telewizją Polską a miastem Opolem dotyczy tego roku, to znaczy 55. edycji imprezy, ale ma opcję przedłużenia kooperacji do 2021 roku.

Podczas tegorocznego festiwalu przy Opolu odbędzie się sześć koncertów: "Premiery", "Debiuty", koncert podsumowujący wydarzenia muzyczne od poprzedniego festiwalu, recital z okazji 55-lecia zabawy oraz koncert z szansie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (czyli 100-lecia krajowej piosenki). - Cztery dzionki przed mundialem w Rosji zorganizujemy także przegląd pieśni piłkarskich - mówi Kurski.

To nie całość. Wiosną TVP1 wprowadzi do ramówki cotygodniowy program "Od Opola do Opola", który to będzie promować imprezę. Emitowany on będzie w niedziele po godz. 21. 00.

Po medialnej burzy festiwal przeniesiono na jesień

W zeszłym roku festiwal w Opolu po raz główny od lat odbył się jesienią. Taką decyzję podjęto po zamieszaniu, jakie wybuchło w maju. Po wypowiedzi menedżera Kayah, że dzięki imprezie nie będzie potrafiła wystąpić artystka, kolejni muzycy wycofywali się z udziału w festiwalu. Ze współorganizowania wydarzenia zrezygnowało wtedy miasteczko Opole, a czerwcowy przegląd został w końcu odwołany (wcześniej pojawiały się informacje, że może zostać przeniesiony do Kielc).

TVP ostatecznie dogadała się wraz z Opolem, ale po raz pierwszy miasto ograniczyło się jedynie do udostępnienia nadawcy marki festiwalu, wynajęcia amfiteatru oraz organizacji imprez towarzyszących. Umowę między telewizją an Opolem badała nawet prokuratura, bo władze TVP poinformowały ją o możliwości ujawnienia przez władze miasta tajemnic zawartych w umowie w organizowanie festiwalu.

Ostatecznie 54. KFPP odbył się w dniach od 15 do 17 września 2017 roku. Podczas trzech dób na scenie wystąpiło przeszło 100 artystów. Średnia widownia festiwalu w TVP1 jak i również TVP Polonia wyniosła dwa, 13 mln widzów. Było to namniejsza oglądalność od lat, ale TVP pokonała w czasie transmisji konkurencję.

Związane z