Ślub, dziecko, mieszkanie. 30-letni (nie)dorośli to problem

Dom - Lifestyle - Ślub, dziecko, mieszkanie. 30-letni (nie)dorośli to problem

10.07.2019-325 widoki -Lifestyle

Charakterystyka pokolenia millennialsów  Lifestyle

Dzisiejszy trzydziestolatek w porównaniu do tego z 1975 roku ma mniej ochoty w podejmowanie wyzwań, które określają dorosłość - wynika spośród danych opublikowanych przez Census Bureau. Oto cztery zachowania, które sprawiają, że styl życia dzisiejszych trzydziestolatków wskazuje na to, że mentalnie przypominają oni dwudziestolatków z poprzedniego pokolenia. Ta generacja to również nowe wyzwanie dla świata biznesu.

Niechęć do podejmowania tzw. dorosłych decyzji wiąże się tym danym z mniejszą uległością do gromadzenia dóbr trwałych, nabywania mieszkań i zaciągania pożyczek. Takie pokolenie, to odrzucić lada wyzwanie dla instytucji bankowych czy wielu producentów, jacy muszą się postarać trochę bardziej, by skusić millennialsa - czyli młodego człowieka w wieku 18-34 czasów - do kupna katalogów produktu.

W 1974 roku trzech na czterech 30-latków wzięło ślub, miało dziecko, ukończyło studia jak i również żyło na własny weksel. Dzisiaj tylko jeden w trzech może poszczycić się tymi samymi osiągnięciami.

1. Z rodzicami najlepiej

To nie pierwsze dane, które pokazują, że millennialsi żyją zupełnie inaczej niż ich rówieśnicy z przeszłości.

Mieszkanie z rodzicami wydaje się teraz "najczęstszym oficjalnym układem występującym pośród młodych dorosłych" - wynika z ankiety przeprowadzonej przez think tetris Pew Research Center wraz z Waszyngtonu. Młodzi nie mogą mieć ochoty ani na kupno własnego lokum, ani także na prowadzenie swojego osoby prywatne domowego.

2. Zawarcie związku małżeńskiego? Nie tak szybko

Dane z Pew Research Center wskazują, że w zestawieniu do poprzedniego pokolenia ludzie młodzi dużo rzadziej pobierają się przed 34 rokiem życia. Podczas, gdy jeszcze w 1960 roku nigdy ślubu nie wziął zaledwie jeden na dziesięciu dorosłych w wieku 25-34 lat.

Tymczasem, dzisiaj liczba niezamężnych sięga już statystycznie prawie połowy ludzi w naszej grupie wiekowej.

Niepotrzebne im auto czy mieszkanie. To nowe prowokacja dla banków

3. Dziecko poczeka

Millennialsi odwlekają posiadanie dzieci na dużo późniejszy czas, niż ich rówieśnicy żyjący o jedno pokolenie wcześniej.

Wielu deklaruje, że wcale odrzucić chce posiadać dzieci. Część urodzeń u kobiet poprzednio dwudziestym rokiem życia rósł do tej pory „w tempie najwolniejszym, niż przy jakimkolwiek innym pokoleniu młodzieży kobiet w historii USA” - wywnioskował kolejny waszyngtoński think tank Urban Institute. Dane firmy badawczej Cassandra Report wskazują na wówczas, że jeden na trzech millennialsów nie chce przy ogóle dzieci.

4. Trzydziestolatek-student

Jednym z motywów, dla którego millennialsi opóźniają podejmowanie swoich dorosłych decyzji jest fakt, że ciążą na nich ich studenckie pożyczki i zobowiązania. Portal badający finanse osobiste Bankrate. com wykazał, że ponad połowa (56 proc. ) millennialsów w porównaniu do zaledwie 43 proc. dorosłych przyznało, iż opóźniło swoje wielkie życiowe decyzje właśnie z powodu kredytów.

Dziś też bardziej prawdopodobne jest też, że trzydziestolatek będzie wciąż studentem. Census Bureau wskazuje, że w 2015 r. 8 proc. trzydziestolatków było jeszcze studentami. W 1975 roku takich studentów był zaledwie 1 proc.

Związane z