Które stacje benzynowe z kartą Citi Costco uzyskują 4-procentowy zwrot gotówki?

17.02.2021
Category: Zwrotu Gotówki

Podsumowanie

Możesz zdobyć nagrody w większości miejsc, które zapełnisz, z kilkoma wyjątkami.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Citi jest partnerem reklamowym CreditCards.com.

Szanowni Państwo

Karta Visa Costco Anywhere od Citi mówi, że powinienem otrzymać zwrot gotówki za paliwo, ale nigdy nie otrzymuję 4 procent na żadnej innej stacji benzynowej niż Costco. Na jakich stacjach benzynowych dają nam 4 proc.? – Seiko

Droga Seiko

Jeśli jesteś członkiem Costco, wiza Citi Costco Anywhere może być dobrą okazją. Nie ma opłaty rocznej, oprócz opłaty członkowskiej Costco, którą już płacisz, a korzystanie z karty w Costco i gdzie indziej może przynieść znaczące nagrody.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

To całkiem zdrowy bonus, gdy uzupełniasz swój zbiornik. Nagrody Costco są wypłacane corocznie w formie kuponu, który można zrealizować w sklepach Costco i online.

Na jakich stacjach benzynowych zarobię 4 proc.?

Kiedy Costco i Citi po raz pierwszy wprowadzili kartę w 2016 roku, było pewne zamieszanie co do tego, gdzie można zarobić 4 procent zwrotu na paliwie. Na pewno otrzymasz go, gdy zatankujesz w Costco – który, nawiasem mówiąc, sprzedaje tańsze paliwo niż typowa stacja benzynowa. Ale przedstawiciele firmy powiedzieli, że otrzymujesz go również na innych stacjach benzynowych.

Podobnie jak w przypadku innych bonusów kategorii, to, czy otrzymasz premię za określony rodzaj zakupu, zależy od tego, jak sprzedawca jest kodowany przez sieci płatności za pomocą tak zwanego kodu kategorii handlowca (MCC). Jak pisałem, gdy karta wyszła po raz pierwszy:

Firmy obsługujące karty wiedzą, z jakiego rodzaju handlowców rozliczasz się tylko za pomocą kodu kategorii sprzedawcy (MCK), który sieci kart przypisują poszczególnym firmom. Visa ma oddzielne kody dla różnych sklepów spożywczych / sklepów ogólnospożywczych (5499), stacji paliw (5541) i automatycznych dystrybutorów paliwa (5542). Supermarkety i kluby hurtowni również mają osobne kody. Citi nie kontroluje sposobu kodowania akceptantów.

Płacenie na stacjach benzynowych lub w sklepie może mieć wpływ na zarobki

Anegdotycznie, niektórzy użytkownicy kart zgłaszali na różnych stronach internetowych, że używali kart Citi Costco w QuikTrip i Circle K i otrzymali pełne 4 proc. Czasami istnieje inne MCC do płacenia kartą przy dystrybutorze benzyny niż chodzenie do środka i płacenie, więc jeśli wejdziesz, aby zapłacić, może to wyjaśniać, dlaczego nie otrzymujesz 4-procentowego zwrotu gotówki na niektórych stacjach benzynowych – chociaż w niektórych przypadkach możesz otrzymać 4 procent na pompie i wewnątrz sklepu.

Wskazówka: czasami istnieje inne konto MCC do płacenia kartą przy stacji benzynowej niż do wchodzenia do środka i płacenia.

Byłoby miło pomyśleć, że istnieje ogólnokrajowa spójność w stosowaniu tych zasad, ale po prostu nie tak działają premie za kategorie. Niestety, czasami jest to tylko kwestia prób i błędów.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Tony Mecia jest niezależnym pisarzem biznesowym z Charlotte w Karolinie Północnej. Oprócz swoich artykułów dla CreditCards.com, Tony pisze także dla różnych publikacji handlowych i ogólnodostępnych oraz firm. Jako reporter i redaktor w Charlotte Observer zdobył nagrody „Best in Business od Society of American Business Editors and Writers za relacje z branży lotniczej i tekstylnej.

Co dalej?7 wskazówek, jak na wiosnę oczyścić swoje finanse

Wiosna nadeszła i wykopałeś kwartały między poduszkami kanapy. Ale są lepsze i skuteczniejsze sposoby na uwolnienie trochę gotówki. Oto siedem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy