Jakie są godziny i kursy kredytowe w szkołach w USA? Pełny czy niepełny etat?

Jakie są godziny i kursy kredytowe w szkołach w USA? Pełny czy niepełny etat?
16.03.2021
Category: Konto Bankowe

W życiu studenckim autor: Kumar Zaktualizowano: 6 lipca 2020 r.32 komentarze

Jeśli jesteś nowym studentem zagranicznym w USA zapisanym na studia licencjackie lub magisterskie, takie jak MS lub MBA, na początku możesz mieć trudności ze zrozumieniem, co oznacza godzina zaliczenia i jak odnoszą się one do kursów w amerykańskich szkołach. Wszyscy wokół ciebie będą mówić żargonem godzin kredytowych i kursami… Może to być frustrujące, jeśli jesteś nowy i nie słyszałeś o tym w swoim kraju. Omówimy wszystkie podstawy godzin zaliczeniowych, kursów, różne wymagania dotyczące studiów w pełnym i niepełnym wymiarze godzin i studentów F1.

Najpierw zacznijmy od godzin kredytowych, które są podstawowymi blokami, które są wliczane do wymagań dotyczących stopnia.

Jakie są godziny kredytowe na amerykańskich uniwersytetach?

Mówiąc prościej, godzina kredytu jest podstawową jednostką miary, która liczy się do uzyskania stopnia licencjata lub magistra. Każdy stopień miałby swój własny zestaw wymagań dotyczących liczby godzin zaliczeniowych… tj. Na przykład, aby uzyskać tytuł licencjata, zwykle uniwersytety amerykańskie (znane również jako szkoły amerykańskie) mogą wymagać od 110 do 140 punktów w zależności od uniwersytetu… podobnie w przypadku studiów magisterskich może być wszędzie od 30 do 39 lub więcej w zależności od programu.

Jaki jest związek między kursem a godziną zaliczenia?

Kurs jest zazwyczaj mierzony liczbą godzin zaliczeniowych. W zależności od obciążenia pracą i godzin szkoleniowych, kursowi przypisuje się określoną liczbę godzin zaliczeniowych. Zazwyczaj zajęcia laboratoryjne lub seminaria są za 1 punkt. Kursy podstawowe mogą mieć 2 punkty lub 3 punkty na poziomie licencjackim. Ponadto, gdy bierzesz wyższe poziomy w Undergrad, niektóre z nich mogą mieć 4 kredyty. W przypadku mistrzów większość kursów to 3 lub 4 punkty. W Graduate school dla MS lub MBA, normalny kurs może zająć około 3 do 4 godzin zaliczeniowych, w zależności od wagi i obciążenia kursu.

Co to jest obciążenie pracą w godzinach kredytowych, czas nauczania w klasie?

Zależy to całkowicie od szkoły… ale generalnie jedna godzina zaliczenia odpowiada jednej godzinie zajęć w klasie tygodniowo. Na przykład, jeśli weźmiesz udział w zajęciach z 3 godzinami zaliczeń, będziesz miał finanso 3 godziny zajęć tygodniowo. W zależności od szkoły, godzina zaliczenia może obejmować od 2 do 4 godzin pracy klasowej, takiej jak laboratoria, praca domowa, praca nad projektami itp. Oznacza to, że jeśli weźmiesz 3 zajęcia zaliczeniowe lub kurs, może być konieczne ukończenie od 6 do 12 godzin poza zajęciami, aby móc dobrze radzić sobie w klasie.

Status studenta w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na podstawie godzin zaliczeniowych?

Na poziomie Masters, zazwyczaj, jeśli zdobędziesz 6 kredytów lub mniej, Twój status zostanie uznany za niepełny etat. Jeśli zajmiesz 9 lub więcej godzin kredytowych, uważa się, że jest to pełny etat. To różni się nieco w zależności od szkoły, ale generalnie taka jest zasada. Nie ma znaczenia, ile kursów podejmiesz, liczy się liczba godzin zaliczeniowych. Na przykład, możesz wziąć jeden kurs z 3 punktami i dwa kursy z wynikiem 1,5, mimo że bierzesz udział w 3 kursach, nadal pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ otrzymujesz mniej punktów. Na poziomie licencjackim, zazwyczaj branie 12 punktów jest uważane za pełny etat. Ponadto liczba punktów, które można uzyskać w semestrze, może być ograniczona w zależności od szkoły…

Wymagania studentów F1 dotyczące studiów w pełnym wymiarze godzin

Jako student międzynarodowy na wizie F1, zwykle oczekuje się, że będziesz zapisany na pełny etat, aby zachować status studenta w normalnych warunkach, takich jak jesień lub wiosna. Tak więc, technicznie rzecz biorąc, student zagraniczny musi poświęcić około 9 do 12 godzin zaliczeniowych, w zależności od szkoły, aby uzyskać status studenta F1, chyba że jesteś na studiach kończących lub semestrze letnim.

Godziny kredytowe są również używane do obliczania GPA, sprawdź ten artykuł Jak obliczyć GPA w szkołach w USA. Musisz być bardzo ostrożny w doborze obciążenia kursu przynajmniej w pierwszym semestrze .. Przeczytaj ten artykuł Dlaczego NIE brać więcej niż 3 kursy w pierwszym semestrze MS

Co myślisz o godzinach kredytowych? Czy pracowałeś w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy