Jaki jest maksymalny wynik FICO®, jaki możesz uzyskać?

17.02.2021
Category: Kartą Kredytową

13 września 2018 r., Autor: Rob Kaufman

Czy to 800? 850? 900?

Wielu z nas po prostu próbuje osiągnąć (lub utrzymać) „dobry wynik pomiędzy 670 a 779. Dlaczego więc w ogóle poruszamy temat maksymalnego wyniku FICO ®? Tak naprawdę z dwóch powodów. Po pierwsze, znajomość najwyższego możliwego wyniku FICO może Cię nauczyć czegoś nowego. ogólnie o wynikach FICO. Drugim powodem jest to, że nauka maksymalnego wyniku może dać ci coś, do czego możesz aspirować.

Podstawy punktacji FICO

Wyniki FICO są obecnie podzielone na następujące przedziały wyników:

800+ = wyjątkowy

740 – 799 = bardzo dobrze

670 – 739 = dobrze

580 – 669 = zadowalająca

579 i niższy = słaby

Zatem pytanie, na które musimy teraz odpowiedzieć, brzmi: Co oznacza znak „+ po liczbie 800? Jak wysoko może sięgać FICO Score?

Większość osób zaznajomionych z FICO Scores prawdopodobnie odpowiedziałoby 850. I w większości przypadków mieliby rację.

FICO ® Score 8, najczęściej używana wersja, może wahać się od 300 do 850. Jak pokazano powyżej, 800 otrzymuje „wyjątkową ocenę i może być wielkim atutem dla konsumentów ubiegających się o pożyczki i mających nadzieję na utrzymanie niskich stóp procentowych.

Więc gdzie w grę wchodzi „+? Aby to zrozumieć, trzeba wiedzieć o punktacji „specyficznej dla branży.

Wyniki branżowe FICO

Specyficzne dla branży wyniki FICO to wersje FICO, które są zoptymalizowane pod kątem określonego rodzaju produktu kredytowego (np. Kredytów samochodowych i kart kredytowych). Te oceny wykorzystują ten sam podstawowy algorytm, co podstawowe wyniki FICO®, ale są udoskonalane w oparciu o specyficzne dla branży zachowania związane z ryzykiem.

Aby rozróżnić wyniki bazowe i branżowe:

Podstawowe wyniki FICO, takie jak FICO Score 8, służą do przewidywania ryzyka, że ​​pożyczkobiorca nie spłaci żadnego rodzaju zobowiązania kredytowego, niezależnie od tego, czy będzie to kredyt hipoteczny, karta kredytowa czy inny produkt kredytowy.

Specyficzne dla branży wyniki FICO służą do przewidywania ryzyka, że ​​pożyczkobiorca nie spłaci określonego rodzaju zobowiązania kredytowego, takiego jak pożyczka samochodowa lub karta kredytowa.

Na przykład pożyczkodawca automatyczny może skorzystać z FICO ® Auto Score lub wystawca karty kredytowej może skorzystać z FICO ® Bankcard Score, który zapewnia znacznie bardziej dopracowaną ocenę ryzyka dostosowaną do ich konkretnej branży.

W tym miejscu „+ w 800+ zaczyna mieć sens.

Zarówno FICO Auto Score, jak i FICO Bankcard Score mieszczą się w przedziale od 250 do 900. Oznacza to, że odpowiedź na pytanie „Jak wysoko może sięgać FICO Score? jest 900 .

Pamiętaj, że uzyskanie maksymalnego wyniku FICO nie powinno być najwyższym priorytetem, jeśli chodzi o Twoje finanse. Posiadanie „dobrego, „bardzo dobrego lub „wyjątkowego FICO Score powinno wystarczyć, abyś mógł ubiegać się o przyjęcie pożyczki i przyzwoite oprocentowanie.

Dokonując terminowych płatności, utrzymując niskie saldo karty kredytowej i otwierając nowe konta kredytowe tylko wtedy, gdy jest to konieczne, Twój wynik FICO powinien stać się (lub pozostać) czymś, z czego możesz być bardzo dumny

Ocena FICO 9 Uwaga dodatkowa

FICO ® Score 9, najnowszy i najbardziej przewidywalny wynik FICO, już nie istnieje. Jeśli ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę, możesz chcieć dowiedzieć się, czy pożyczkodawca korzysta z tej wersji, ponieważ istnieją aktualizacje, które mogą pozytywnie wpłynąć na wynik Twojego wniosku:

 • Odbiory osób trzecich, które zostały spłacone, nie mają już negatywnego wpływu
 • Niezapłacone pobory medyczne będą miały mniejszy negatywny wpływ niż poprzednie wyniki FICOZgłoszona historia wynajmu będzie uwzględniona w FICO Score 9, który jest świetny dla osób z krótką lub ograniczoną historią kredytową* Czy wiesz, jaki jest Twój wynik FICO? Oszacuj nasz zakres FICO Score za pomocą naszego bezpłatnego Estymatora FICO Score. *

  Rob jest pisarzem. blogów, książek i biznesu. Jego doświadczenie w inwestycjach finansowych w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w marketingu usług ochrony kredytowej jest źródłem informacji, które pomagają wypełnić luki na drodze do finansowego dobrobytu. Jego cel jest prosty: im więcej osób może pomóc, tym lepiej.

  Oszacuj swój zakres FICO Score

  Odpowiedz na 10 prostych pytań, aby otrzymać bezpłatną ocenę zakresu FICO Score

  Produkty
 • Dom
 • Dlaczego FICOJak to działacennikPlany rodzinneUczyć się
 • Edukacja
 • SpołecznośćWsparcieBlogFirma
 • O nas
 • Warunki korzystaniaPolityka prywatnościProgram partnerskiPobierz naszą aplikacjęPodążaj za namiEdukacja kredytowa
 • Oceny kredytowe
 • Co to jest FICO Score?Wersje FICO ScoreJak obliczane są wynikiHistoria płatnościKwota długuDługość historii kredytowejMix kredytówNowy kredytRaporty kredytoweCo jest w twoim raporcieBiuraZapytaniaBłędy w raporcie?KalkulatoryPoznaj swoje prawaKradzież tożsamościFAQSłownikCopyright 2001- Fair Isaac Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  WAŻNA INFORMACJA:

  Wszystkie produkty FICO ® Score udostępnione na myFICO.com zawierają FICO ® Score 8 i mogą zawierać dodatkowe wersje FICO ® Score. Twój pożyczkodawca lub ubezpieczyciel może użyć innego FICO ® Score niż wersje otrzymane od myFICO lub w ogóle inny rodzaj oceny kredytowej. Ucz się więcej

  FICO, myFICO, Score Watch, The Score That Matters i The Score That Matters są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Fair Isaac Corporation. Raport kredytowy Equifax jest znakiem towarowym firmy Equifax, Inc. i jej spółek zależnych. Na Twoje wyniki FICO i stopy procentowe, które możesz otrzymać, wpływa wiele czynników. Fair Isaac nie jest organizacją napraw kredytową w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym ustawy o organizacjach naprawy kredytu. Fair Isaac nie świadczy usług „naprawy kredytowej, porad ani pomocy w zakresie „odbudowy lub „ulepszenia Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub zdolności kredytowej. Strona internetowa FTC na kredyt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy