Analitycy: ten polski producent AGD da zarobić 40 proc. Motorem wzrostu Francja i Rosja

Dom - Gielda - Analitycy: ten polski producent AGD da zarobić 40 proc. Motorem wzrostu Francja i Rosja

19.06.2019-15 widoki -Gielda

Amica - rekomendacja od Noble Securities

Amica, polski producent AGD nie ma w tym roku dobrej passy na GPW. Od szczytów spośród jesieni 2016 r. notowania spółki spadły aż o jedną czwartą. Analitycy Noble Securities przekonują jednak, że ocena giełdowych graczy jest zbyt surowa, an Amica ma potencjał, by odrzucić tylko poprawiać swoje wyniki, ale też powiększać portfele inwestorów. Zalecają więc kupno walorów i prognozują, że akcje firmy powinny osiągać cenę 222 zł, co znaczy zwyżkę rzędu 40 proc. Dziś jeden papier kosztuje bowiem 160 zł.

- Pomimo nieco słabszego pierwszego półrocza 2017, oczekujemy poprawy wyników w pozostałej połowie roku i wzrostów w latach kolejnych. Amica wyceniana jest z wysokim dyskontem, zarówno do rodzimych spółek przemysłowych o przeciętnej kapitalizacji, oraz spółek cudzoziemskich z branży AGD. Nie widzimy przesłanek do kontynuacji trendu spadkowego, a niwelowanie różnic w wycenie względem innych spółek z sektora będzie sprzyjać wzrostowi weryfikacji giełdowej – ocenia Michał Sztabler, analityk Noble Securities.

Nowe motory postępu: Francja i Rosja

Analityk Noble Securities zwraca uwagę, że dywersyfikacja geograficzna sprzedaży jak i również konsekwentne budowanie pozycji dzięki nowych rynkach zachodnioeuropejskich zaczynaj przynosić efekty. A przy spowolnieniu sprzedaży w Polsce i w Niemczech a także niższych przychodach w Ogromnej Brytanii (efekt słabego funta), rolę silnika napędzającego zbyt przejęły rynek rosyjski oraz francuski.

Zakończenie systemu inwestycyjnego w rozbudowę mocy produkcyjnych w zakładzie we Wronkach sprowadzi CAPEX do odwiedzenia poziomów zbliżonych do amortyzacji, tj. ok. 50 mln zł. Ponadto Amica używać będzie ze zwolnienia podatkowego wynikającego z przeprowadzonych lokaty w SSE (łącznie 72 mln zł do 2020 r. ). Niższe koszty wspierać będą Cash flow Amiki, a rosnący poziom gotówki umożliwi wzrost wypłat do akcjonariuszy – zważa Michał Sztabler.

Inne spółki wyceniane są wyżej

Ekspert zwraca uwagę, że od szczytu z października ubiegłego roku akcje Amiki będą w trendzie spadkowym, tracąc już 25 proc. Jak i również przypomina, że na tle spółek zagranicznych z segmentu AGD, Amica notowana jest o około 5-20 proc. niżej niż (na spisie prognoz na lata 2017-18). Odnosząc z kolei wskaźniki Amiki wyłącznie do do niej głównego konkurenta, czyli tureckiej spółki Arcelik, dyskonto jest nawet większe i sięga 10-30 proc.

- Oczekując dobrych przepływów gotówkowych kolejnych latach oraz mając na uwadze duże dyskonto w wycenie Amiki aspektem spółek porównywalnych, wydajemy rekomendację "kupuj" z ceną docelową 222 zł – twierdzi Michał Sztabler.

Związane z