Gdzie zrealizować czek płacowy bez konta bankowego

17.02.2021
Category: Karty Debetowej

Sześć i pół procent Amerykanów nie ma konta bankowego, wynika z badania FDIC z 2017 roku. Jeśli jesteś jednym z 8,4 miliona gospodarstw domowych bez konta bankowego, istnieją alternatywne sposoby wypłaty wypłaty. Większość z tych opcji wiąże się z kosztami, które przewyższają opłaty niektórych banków, dlatego warto najpierw rozważyć możliwość otwarcia rachunku bankowego.

Powody otwarcia konta bankowego

Otwarcie konta bankowego ułatwi spieniężenie czeków płacowych, a rozpoczęcie nie jest kosztowne. Otworzenie konta bankowego może być szybkie i łatwe, aw większości przypadków można to zrobić online.

Niskie opłatyMożesz nawet otrzymać konto czekowe bez czeków. Na przykład Key Bank oferuje „bezproblemowe konto bez czeków z minimalnym depozytem w wysokości 10 USD i bez miesięcznych opłat. Po pierwszych 30 dniach jako posiadacz konta możesz zdeponować czek i mieć dostęp do swoich środków tylko z jednodniowym wstrzymaniem. Jeśli masz równoważne saldo na koncie, możesz natychmiast zrealizować czek. Key Bank może wydać Ci kartę debetową powiązaną z kontem, która jest akceptowana praktycznie wszędzie, równie dobra jak gotówka i będzie ubezpieczona od utraty.

Zawsze sprawdzaj, czy istnieją minimalne wymagania dotyczące salda i wszelkie opłaty związane z kontem rozliczeniowym.

Jednak wiele banków, takich jak Key Bank, oferuje rachunki bez miesięcznych opłat za utrzymanie, o ile konto pozostaje otwarte przez określony czas.

Bezpośredni depozytKonto bankowe umożliwia wybór bezpośredniego wpłaty przez pracodawcę lub agencje rządowe, takie jak Urząd Skarbowy i Ubezpieczenie Społeczne. Pieniądze można następnie wydać za pomocą karty debetowej bez konieczności wizyty w banku lub instytucji realizującej płatności czekowe.

Łatwy dostęp do pieniędzy na koncieWiększość banków umożliwia teraz zdalne zdeponowanie czeków online, a następnie wykorzystanie tych środków za pomocą karty debetowej. Kolejną zaletą konta bankowego jest uzyskanie dostępu do usług takich jak Venmo, które umożliwiają otrzymywanie środków od innych stron i przekazywanie ich na konto bankowe lub powiązaną kartę debetową. Jeśli dokonasz przelewu z Venmo na kartę debetową, powinieneś mieć dostęp do środków w ciągu godziny.

Czego potrzebujesz, aby zrealizować czek

Aby zrealizować czek, zazwyczaj trzeba przedstawić jeden lub dwa dokumenty tożsamości, w tym dowód tożsamości ze zdjęciem, taki jak prawo jazdy, paszport lub stanowy dowód tożsamości ze zdjęciem. Dowód tożsamości ze zdjęciem wydany przez rząd to najlepszy i najpowszechniej akceptowany dokument tożsamości.

Gdzie zrealizować czek płacowy

Poniższe opcje są warte rozważenia, jeśli zdecydowałeś, że konto bankowe jest nieodpowiednie w twoich okolicznościach.

Bank Twojego pracodawcy

Możesz zrealizować czek za pośrednictwem banku, którego pracodawca użył do wystawienia czeku. Jeśli jest lokalny oddział, zatrzymaj się i zapytaj, czy zapewni tę usługę. Sprawdź również u swojego pracodawcy, czy uzgodnił z bankiem wystawiającym czeki, aby zaoferować tę usługę lub opcję niskokosztową.

Według ankiety przeprowadzonej przez My BankTracker, Citibank nie pobiera opłaty za zrealizowanie czeku poniżej 5000 USD, który został pobrany w jego banku, a Capital One również bezpłatnie zrealizuje czek wystawiony w swoim banku. Wiele banków pobiera opłatę, zwykle w wysokości od 6 do 10 USD, chociaż niektóre banki pobierają wyższą opłatę w oparciu o procent kwoty czeku.

Kilka banków realizuje czeki nie generowane przez ich bank dla osób niebędących klientami. Opłaty za tę usługę będą generalnie wyższe. Na przykład Bank of America pobiera 8 USD za czek, maksymalnie do 22,50 USD.

Większość banków realizuje jedynie listy płac i czeki rządowe, a nie czeki osobiste, w przypadku osób niebędących klientami.

Sprawdź kioski do płatności

Kioski do realizacji czeków istnieją w wielu sklepach detalicznych i ogólnospożywczych. Niektóre zapewniają całodobową obsługę czeków, podczas gdy inne są otwarte tylko wtedy, gdy centrum obsługi klienta sklepu jest otwarte. Opcje otrzymywania płatności obejmują gotówkę lub płatność kartą upominkową sklepu w niektórych dużych sprzedawcach detalicznych. Wadą tej opcji jest struktura opłat, która często waha się w granicach 1-5%. Na przykład 7-Eleven pobiera 0,99% kwoty czeku w swoim automacie.

Sprawdź usługi gotówkowe w sklepach detalicznych

Usługi realizacji czeków dla czeków płacowych, czeków rządowych, czeków podatkowych i przekazów pieniężnych są dostępne w wielu sklepach Walmart za niewielką opłatą – 4 USD za czeki 1000 USD lub mniej i 8 USD za czeki wyższe niż 1000 USD, z maksymalną kwotą czeku 5000 USD. Walmart zrealizuje również czek osobisty w wysokości do 200 USD za opłatą 6 USD.

KMart będzie realizować wypłaty, czeki rządowe i osobiste (do 500 USD) za 1 USD w większości uczestniczących lokalizacji.

Inni detaliści, zwłaszcza sklepy spożywcze i niektóre sklepy monopolowe, często otrzymują wypłaty gotówkowe. W przypadku sklepów spożywczych możesz potrzebować karty członkowskiej sklepu, aby mieć uprawnienia do realizacji czeków. W wielu przypadkach z tymi usługami wiąże się opłata. Skontaktuj się z działem obsługi klienta, aby zobaczyć, jakie usługi są oferowane.

Przedpłacone karty bankowe

Niektóre instytucje finansowe oferują karty przedpłacone, które można otrzymać bez konieczności otwierania konta bankowego. W niektórych przypadkach możesz doładować gotówkę i czeki na swoją kartę w bankomacie lub za pośrednictwem aplikacji na telefonie. Następnie możesz użyć swojej karty, aby wypłacić pieniądze lub dokonać zakupów. Należy pamiętać, że za te usługi będzie pobierana miesięczna opłata.

Sprawdź sklepy kasowe

Drogą opcją realizacji czeków jest sklep z czekami. Sklepy realizujące płatności czekowe zwykle pobierają procent od czeku i stałą opłatę. Niektórzy mogą nałożyć opłatę równą procentowi wartości czeku. Inni mogą pobierać stałą opłatę oprócz opłaty procentowej. Na przykład, aby zrealizować czek o wartości 2000 USD, opłata w wysokości 5 USD plus 1% daje 25 USD potrącenia z Twojej wypłaty.

Sklepy realizujące płatności czekowe często zapewniają zaliczkę na poczet wypłaty, która nie została jeszcze wydana, za znaczną opłatą i pobierają wpływy z wypłaty danej osoby w dniu jej dostawy. Te szybkie pożyczki są najdroższą opcją, a gdy odbiorcy przyzwyczają się do harmonogramu płatności zaliczkowych, są bardziej skłonni do ciągłego korzystania z tej usługi przy znacznych kosztach. Według Amerykańskiej Federacji Konsumentów, pożyczka w wysokości 100 USD może kosztować od 15 do 30 USD z odsetkami sięgającymi 400% w ciągu roku.

Zapytaj znajomych i rodzinę

Niektóre osoby bez kont bankowych zwracają się do swoich zaufanych osób, które mają konta bankowe, i proszą je o zrealizowanie czeków w ich imieniu.

Informacje zawarte w tym artykule nie stanowią porady prawnej ani finansowej i nie zastępują takiej porady. Przepisy stanowe i federalne często się zmieniają, a informacje zawarte w tym artykule mogą nie odzwierciedlać przepisów stanowych lub najnowszych zmian w prawie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy