Dlaczego warto kupić srebro? 10 powodów, dla których warto inwestować w srebro teraz (z wykresami)

17.02.2021
Category: Jeśli Nie Możesz

by Mike Maloney Opublikowano 2 lutego 2018 Zaktualizowano 2 lutego 2018

Dlaczego warto kupić srebro? 10 powodów, dla których warto inwestować w Silver Now (w / Charts) autorstwa Jeffa Clarka – GoldSilver

Czy srebro to dobra inwestycja? Dlaczego ktoś miałby to kupić?

Inwestor w naturalny sposób, a nawet rozsądnie, zastanawia się, czy dany składnik aktywów jest dobrą inwestycją, czy nie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku srebra, ponieważ jest to tak mały rynek i nie ma takiej samej grawitacji jak złoto.

Ale w tym momencie historii istnieją ważne powody, aby dodać fizyczne srebro do swojego portfela inwestycyjnego (i tylko jeden z nich to fakt, że cena wzrośnie). Oto 10 najważniejszych powodów, dla których każdy inwestor powinien kupić trochę srebra …

# 1 Srebro to prawdziwe pieniądze

Srebro może nie jest częścią naszej waluty, ale nadal jest to pieniądz. W rzeczywistości srebro, wraz ze złotem, jest ostateczną formą pieniądza, ponieważ nie można go stworzyć z powietrza (a tym samym stracić na wartości), jak papier lub formularze cyfrowe. A przez prawdziwe pieniądze rozumiemy fizyczne srebro, a nie fundusze ETF, certyfikaty czy kontrakty terminowe. Są to inwestycje papierowe, które nie przynoszą takich samych korzyści, jakie znajdziesz w tym raporcie.

Fizyczne srebro jest magazynem wartości, podobnie jak złoto. Dlatego.

Brak ryzyka kontrahenta. Jeśli posiadasz fizyczne srebro, nie potrzebujesz drugiej strony, aby dotrzymać kontraktu lub obietnicy. Nie dotyczy to akcji lub obligacji ani praktycznie żadnej innej inwestycji.

Nigdy nie był włączony. Jeśli posiadasz fizyczne srebro, nie masz ryzyka niewykonania zobowiązania. Inaczej jest w przypadku prawie każdej innej inwestycji.

Długotrwałe wykorzystanie jako pieniądze. Skan historii monetarnej pokazuje, że srebro było używane w monetach częściej niż złoto!

Jak mówi Mike Maloney w swoim bestsellerze „Guide to Investing in Gold and Silver: „Złoto i srebro przeszacowały swoją wartość na przestrzeni wieków i wymagały rozliczenia się na papierze fiducjarnym.

Posiadanie fizycznego srebra zapewnia prawdziwy majątek, który służył jako pieniądz przez dosłownie tysiące lat.

Fizyczne srebro nr 2 to twardy zasób

Ile spośród wszystkich posiadanych inwestycji możesz trzymać w dłoni?

W świecie papierowych zysków, handlu cyfrowego i kreowania waluty fizyczne srebro jest dla kontrastu jednym z niewielu aktywów, które możesz nosić w kieszeni w dowolnym miejscu, nawet w innym kraju. I może być tak prywatna i poufna, jak chcesz. Fizyczne srebro jest również namacalnym zabezpieczeniem przed wszelkimi formami hakowania i cyberprzestępczości. Nie ma na przykład „wymazania srebrnej monety Orzeł, ale z pewnością może się to zdarzyć w przypadku zasobu cyfrowego:

# 3 Srebro jest tanie

A co, jeśli powiem, że możesz kupić aktywa trwałe za 1/70 ceny złota – i chroniłoby cię to równie dobrze przed kryzysem?

To właśnie dostajesz ze srebrem! Jest znacznie bardziej przystępny cenowo dla przeciętnego inwestora, a jednocześnie jako metal szlachetny pomoże Ci utrzymać standard życia na poziomie złota. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup całej uncji złota, srebro może być biletem do przechowywania niektórych metali szlachetnych. Dotyczy to również dawania prezentów. Nie chcesz wydawać ponad 1000 USD na prezent, ale chciałbyś podarować aktywa trwałe? Srebro po prostu uczyniło go bardziej dostępnym.

# 4 Srebro jest bardziej praktyczne przy codziennych małych zakupach

Srebro jest nie tylko tańsze w zakupie, ale może być bardziej praktyczne, gdy trzeba je sprzedać. Może kiedyś nie będziesz chciał sprzedać całej uncji złota, aby zaspokoić niewielkie potrzeby finansowe. Wprowadź srebro. Ponieważ często występuje w mniejszych nominałach niż złoto, możesz sprzedawać tylko to, co chcesz lub potrzebujesz w danym momencie.

Z tego właśnie powodu każdy inwestor powinien mieć pod ręką trochę srebra.

Należy pamiętać, że srebrne monety i sztabki kruszcowe można sprzedawać praktycznie w dowolnym miejscu na świecie.

# 5 Srebro przewyższa złoto na rynkach byków

Srebro to bardzo mały rynek – tak mały, że niewielka ilość pieniędzy wpływająca do lub z branży może wpływać na cenę w znacznie większym stopniu niż inne aktywa (w tym złoto). Ta większa zmienność oznacza, że ​​na rynkach bessy srebro traci więcej niż złoto. Ale na rynkach byków srebro będzie rosło znacznie dalej i szybciej niż złoto.

Oto kilka dobrych przykładów… sprawdź, o ile więcej srebra zyskało niż złoto na dwóch największych rynkach hossy metali szlachetnych w czasach nowożytnych:

Zyskaj od 1970 roku do 1980 roku

Zyskaj od niskiego poziomu 2008 do wysokiego z 2011 roku

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy