Dlaczego Bitcoin spada?

17.02.2021
Category: Każdym Razem

Poniższy artykuł przedstawia jedynie opinię autora i nie należy go traktować jako porady inwestycyjnej. Za każdym razem, gdy inwestujesz w Bitcoin, Twój kapitał jest zagrożony. Przeczytaj ten post, aby lepiej uczyć się o inwestycjach w Bitcoin.

Po pierwsze, nie chcę być zbyt pesymistyczny. Bitcoin stał się jednym z największych aktywów inwestycyjnych na świecie, ale ilekroć ceny bitcoinów zbliżają się do historycznych maksimów, każdy inwestor powinien uważnie rozważyć walutę. Weźmy pod uwagę koniec 2016 roku, kiedy bitcoin zbliżył się do 1000 dolarów. Po raz pierwszy bitcoin przekroczył granicę 1000 dolarów pod koniec 2013 roku i, jak pamięta wielu doświadczonych traderów bitcoinów, ceny uległy dramatycznemu załamaniu po osiągnięciu szczytu, następnie odbiły się, a wkrótce potem nastąpiło długotrwałe załamanie.

Chcesz najświeższe informacje o Crypto?

Więc śledź nas w Google News!

Wielu inwestorów bitcoinów straciło dużo pieniędzy w wyniku tego upadku. Niektóre stracone fortuny. Czy więc ceny bitcoinów są skazane na załamanie za każdym razem, gdy zbliżają się do historycznych maksimów, czy też rok 2013 był jednorazowym wydarzeniem? Najpierw spójrzmy na historyczny wykres cen Bitcoin:

Teraz, zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kluczową różnicę między pierwszym boomem o wartości 1000 USD a drugim wzrostem w 2016 r. Spójrz na powyższy wykres, zwróć uwagę, jak pierwszy raz bitcoin wzrósł z mniej niż 250 do 1000 USD w ciągu jednego kwestia zaledwie tygodni? Teraz spójrz na drugą połowę wykresu, narastanie było znacznie wolniejsze i bardziej stabilne.

Patrząc z perspektywy czasu, pierwszy szczyt 1000 dolarów był oczywistym przejawem nadmiernej entuzjazmu. Bitcoin był nowy, był gorący, płynęły do ​​niego pieniądze. Inwestorzy Bitcoin byli podekscytowani. Zbyt podekscytowany. Spowodowało to wzrost cen. Gdy ceny zaczęły rosnąć, wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z rosnących cen.

Wtedy bystrzy i ostrożni inwestorzy zaczęli zdawać sobie sprawę, że wzrost cen nie był spowodowany fundamentalną wartością bitcoina (w tamtym czasie), ale raczej nadmierną entuzjazmem. Zaczęli sprzedawać. Gdy coraz więcej osób zaczęło sprzedawać, ceny zaczęły spadać, a potem coraz więcej ludzi zaczęło panikować, tworząc panikę, która ostatecznie doprowadziła do załamania cen. Ci, którzy nie wyszli wystarczająco wcześnie, stracili dużo pieniędzy.

Jeśli ceny rosną w nienaturalnym tempie, jako inwestor musisz uważnie obserwować rynki.

Jako „bezpieczny zasób Bitcoin może ucierpieć z powodu uciekających inwestorów

Gwałtowne wzrosty nie są jedynym powodem, dla którego ceny mogą rosnąć w sposób nienaturalny. Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów bitcoina jako waluty inwestycyjnej jest jego pojawienie się jako aktywa „bezpiecznej przystani. Kiedy rynki akcji i inne bardziej tradycyjne rynki finansowe są chaotyczne, ludzie mają tendencję do inwestowania swojego majątku w bezpieczne inwestycje, takie jak złoto, a teraz bitcoiny.

Pod koniec 2016 roku wiele osób zaczęło wlewać pieniądze w bitcoiny, ponieważ martwiły się, że rynki akcji i inne aktywa mogą spaść. Dla inwestorów ważne jest, aby dowiedzieć się, czy te obawy są rzeczywiście uzasadnione. Aktywa w postaci bezpiecznej przystani to świetne inwestycje, ale są podatne na „bańki. Ludzie się boją, wpłacają pieniądze na złoto lub bitcoiny, a potem zdają sobie sprawę, że ich obawy były bezpodstawne. Wtedy ceny bitcoinów mogą spaść.

Najważniejszą lekcją jest zwrócenie uwagi na to, dlaczego ceny rosną. Pod koniec 2016 r. Ceny bitcoinów wzrosły głównie z powodu wyborów Donalda Trumpa, a także obaw o światową gospodarkę (np. Indie zakazujące swoich największych banknotów, inflacja w Wenezueli itp.). Jako bezpieczna przystań wielu inwestorów uważało, że ich majątek byłby bezpieczniejszy w bitcoinie.

Czy ten wzrost cen był uzasadniony? Być może, ale wiele wskaźników ekonomicznych na koniec 2016 r. Również wskazywało na wzrost gospodarczy i pozytywne zmiany. Dlatego ludzie, którzy chcieli zainwestować w bitcoin, musieli spojrzeć nie tylko na sam bitcoin, ale także na stan światowej gospodarki. Utrudnia to inwestowanie, ale jeśli odrobisz pracę domową, znacznie zwiększy to bezpieczeństwo inwestowania.

Dlaczego więc Bitcoin spada po szczycie?

Niedawno natknąłem się na film autorstwa Chrisa Dunna, który bardzo prosto wyjaśnia ostatnie trendy cenowe. Pokazuje również, że można było się spodziewać niedawnego załamania ceny Bitcoin z powrotem do około 840 USD. Proponuję przyjrzeć się temu filmowi do końca, będzie to warte twojego czasu.

Wniosek: zawsze bądź krytyczny, gdy ceny osiągają lub zbliżają się do rekordowych poziomów

Jako inwestor zawsze powinieneś być krytyczny wobec wszystkiego, w co inwestujesz. Nawet jeśli jesteś bardzo pewny tego, w co inwestujesz, niezależnie od tego, czy są to akcje, czy bitcoiny, powinieneś poświęcić trochę czasu na zbadanie swoich inwestycji od przeciwnika punkt widzenia. Dlaczego spółka może osiągać słabe wyniki i odczuwać spadek cen akcji? Dlaczego rynki bitcoinów mogą być zniekształcone, a ceny nienaturalnie wysokie? Pamiętaj, rynki zawsze się poprawią.

Bitcoin był i nadal jest jednym z najlepszych wehikułów inwestycyjnych na świecie. Niezależnie od tego, jako aktywo inwestycyjne, będzie cierpieć z powodu spadków cen, a także będzie cieszyć się wzrostem cen. Trik, jako inwestor, polega na tym, aby kupić tanio i sprzedać drogo. Jeśli ceny bitcoinów są na historycznych szczytach lub w ich pobliżu, może to być czas na sprzedaż. A jeśli ceny znacznie spadną po szczycie na rynkach, może to być najlepszy czas na zakup. Osoby, które zainwestowały w bitcoina po załamaniu się jego cen w 2014 roku, zarobiłyby dużo pieniędzy, gdy ceny wzrosły do ​​poziomu 1000 dolarów w 2016 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy