Dlaczego akcje Disneya nie są obecnie bardzo magiczną inwestycją

17.02.2021
Category: Ważne Jest

Akcje Disneya mogą wykorzystać trochę pyłu pixie po flopie raportu o zyskach za trzeci kwartał

Walt Disney Company (NYSE: DIS ) straciła trochę magii w zeszłym miesiącu po tym, jak jej raport o zyskach za trzeci kwartał roku podatkowego 2019 był poważną klapą. 6 sierpnia firma ogłosiła zysk na akcję w wysokości 1,35 dolara, czyli znacznie poniżej oczekiwanych 1,75 dolara, co oznacza spadek o 22,9%. Był to również spadek o 27,8% rok do roku z 1,87 dolara na akcję zarobioną rok temu.

Ponadto sprzedaż w wysokości 20,25 mld USD nie spełniła oczekiwań na poziomie 21,47 mld USD. Chociaż był to wzrost o 32,9% rok do roku z 15,22 mld USD, firma nadal odnotowała utratę sprzedaży o 5,7%.

W przyszłości prognozuje się, że sprzedaż wzrośnie o 35,5%, podczas gdy zysk spółki spadnie o 33,8%. Dodatkowo analitycy obniżyli swoje szacunki o 26,9% w minionym miesiącu. Więc to nie wygląda dobrze dla DIS.

Kierownictwo firmy zrzuciło winę na przejęcie Fox Entertainment, które kupiło w marcu za 71 miliardów dolarów. Ten wykup było pomóc DIS uruchomić swój serwis Disney + i umieścić firmę w lepszej pozycji, aby wziąć na Netflix s (NASDAQ: NFLX ) i Amazon (NASDAQ AMZN usług streamingu). (Więcej o tym za chwilę).

Akcje spadły o 5% po zyskach i chociaż odbiły się o około 2%, nie odzyskały żadnego znaczącego tempa. Akcje nadal notowane są znacznie poniżej 52-tygodniowego maksimum, wynoszącego 147,15 USD.

Nic dziwnego, że słabe zarobki i sprzedaż dają Disneyowi ocenę D za jej fundamentalną ocenę w klasyfikacji portfela . Poniżej możesz zobaczyć jego kartę raportu.

Co ciekawe, akcje nadal zarabiają A w swojej ocenie ilościowej, ponieważ presja zakupowa pozostaje silna. Dlatego też jego łączna ocena to B. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​presja zakupowa jest najważniejszą zmienną przy określaniu kondycji akcji (nawet bardziej niż podstawowe).

Spodziewam się jednak, że presja kupna wkrótce zacznie wysychać i obniżyć jej całkowitą ocenę. Dlatego …

Po pierwsze, firma ma duży problem z ESPN i Fox. Oceny NFL pozostają niskie, co boli ESPN, co boli Disneya. I już widzimy wpływ przejęcia Fox Entertainment, biorąc pod uwagę, że kierownictwo firmy obwiniało to za słabe wyniki!

Podczas gdy „Avengers: Endgame zarobił prawie 3 miliardy dolarów w globalnej sprzedaży w ciągu 13 tygodni, „Dark Phoenix zarobił tylko 65 milionów dolarów na sprzedaży w kraju i 186 milionów dolarów na sprzedaży międzynarodowej, co nie jest dużo, biorąc pod uwagę budżet na 200 milionów dolarów.

Christine McCarthy, dyrektor finansowy Disneya, stwierdziła, że ​​„studio filmowe odnotowało stratę operacyjną w trzecim kwartale w wysokości około 170 milionów dolarów, co było spowodowane słabymi wynikami tytułów kinowych, w tym„ Dark Phoenix , marketingu przyszłych wydań i wydatków na rozwój.

Teraz, jeśli DIS ma wspaniały świąteczny sezon filmowy, może wzrosnąć; ale wątpię. Zamiast tworzyć nowe wątki, robili przeróbki po remake’u. Po co oglądać „nowy remake, skoro zamiast tego możesz udać się do Netflix lub Amazon na oryginalny?

Znaczenie solidnej oceny ilościowej i podstawowejKarta raportu mieszanego Disneya jest doskonałym przykładem tego, dlaczego tak ważne jest znalezienie firm o silnej ocenie ilościowej i ocenie podstawowej. W ten sposób akcje będą miały również podstawowe wsparcie, którego potrzebuje, aby w dłuższej perspektywie rosnąć wyżej.

Chociaż DIS nie pasuje do rachunku, moje akcje Inwestora wzrostu z pewnością tak. Wszyscy są wysoko oceniani, a sprzedaż i zyski rosną z czasem, co sprawia, że ​​są coraz wyższe. Te Growth Investor zapasy charakteryzują 16,7% rocznego wzrostu sprzedaży i 65,6% wzrost rocznych zarobków, jak to miało miejsce w tym sezonie wyjątkowo dobrze zarobków.

Spośród 61 spółek inwestujących w rozwój , które zgłosiły do ​​tej pory, 54 spółki zgłosiły pozytywne niespodzianki dotyczące zysków, cztery były zgodne z szacunkami, a tylko trzy nie spełniły oczekiwań dotyczących zysków. DexCom, Inc. (NASDAQ: DXCM ) odnotował oszałamiającą niespodziankę w wysokości 700% zysków i od tego czasu osiągnął kilka nowych 52-tygodniowych maksimów, w tym nowy 52-tygodniowy szczyt w wysokości 178,45 USD wczoraj. Dzieje się tak po osiągnięciu 52-tygodniowego maksimum we wtorek i jednego w ostatni piątek, podczas gdy reszta giełdy wyprzedawała się!

Oczywiście inwestujemy w crème de la crème w postaci akcji, które mają szansę przynieść dobre wyniki w perspektywie długoterminowej. W rzeczywistości ponad połowa moich akcji Growth Investor jest dochodowa, w tym pięć z trzycyfrowych zwrotów i 34 z dwucyfrowych zwrotów. Biorąc pod uwagę, jak niestabilny był rynek w sierpniu, to imponujące, jeśli o mnie chodzi!

Dlatego nazywam je moimi zapasami kuloodpornymi . Mogą nie uzyskać takiego szumu, jak cieszy się DIS z premierą Disney +. Ale są gotowi do zawrotu głowy, gdy rynek się załamuje i zarabiają dobre pieniądze dla inwestorów, bez względu na obecne otoczenie giełdowe.

W zmiennych warunkach rynkowych najlepszą obroną jest dobry atak. Jeśli więc masz nowe pieniądze do zainwestowania zachęcam do sprawdzenia moich rekomendacji tutaj .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy