Daty kart kredytowych, które musisz znać

17.02.2021
Category: Wynik Fico

Dowiedz się o ważnych datach kart kredytowych

 • Dzielić
 • KołekE-mailPeter Cade / Getty Images

  Posiadanie karty kredytowej oznacza ponoszenie odpowiedzialności za spłatę każdego centa, który obciążasz swoje konto, ale Twoja odpowiedzialność wykracza daleko poza spłatę długu. Jako posiadacz karty i odpowiedzialny zarządca kredytu, musisz także śledzić szereg ważnych zadłużeń na karcie kredytowej, z których niektóre są ważniejsze niż inne.

  Daty kart kredytowych, o których musisz pamiętać, mogą pomóc uniknąć opóźnionych opłat i odsetek, których można było uniknąć, a także lepiej zarządzać swoim kredytem. Oto najważniejsze daty, które należy poznać i zrozumieć, oraz ich znaczenie.

  Cykl rozliczeniowy

  Cykl rozliczeniowy karty kredytowej to czas, przez jaki transakcje są wliczane do jednego miesięcznego rachunku. Okres ten zwykle wynosi od 28 do 31 dni i może zależeć od emitenta.

  Należy pamiętać, że okres rozliczeniowy może się różnić w zależności od tego, kiedy zaczyna się i kończy, na przykład od początku do końca miesiąca lub od 10 do 10 dnia następnego miesiąca.

  Data zamknięcia wyciągu

  Data zamknięcia wyciągu z karty kredytowej to data wygenerowania wyciągu z karty kredytowej, co oznacza, że ​​wszystkie transakcje (w tym nowe opłaty i dokonane płatności) dokonane między ostatnim dniem zamknięcia wyciągu a bieżącą datą zamknięcia wyciągu zostaną uwzględnione przy następnym rozliczeniu karty kredytowej. komunikat.

  Po bieżącej dacie zamknięcia wyciągu z karty kredytowej, będziesz mieć do dyspozycji tzw. „Okres karencji, aby spłacić w całości saldo karty kredytowej bez żadnych opłat odsetkowych. Na przykład możesz mieć 25 dni od daty wyciągu w zależności od wystawcy karty. Wcześniejsze 

  Federalna Komisja Handlu stwierdza, że ​​„wystawca musi wysłać rachunek co najmniej 14 dni przed terminem płatności, abyś miał wystarczająco dużo czasu na zapłacenie w przypadku kart z okresami karencji. Wcześniejsze 

  Okres karencji dotyczy tylko nowych zakupów. Zwykle nie otrzymujesz okresu karencji na przelewy salda lub zaliczki gotówkowe.

  Termin płatności

  Termin płatności Twojej karty kredytowej jest najważniejszą datą do zapamiętania, ponieważ jeśli zapomnisz, poniesiesz konsekwencje. Ta data oznacza ostatni dzień miesiąca, w którym można spłacić minimalną kwotę salda bez dodatkowej opłaty za opóźnienie. Zostaną również naliczone odsetki od salda odnawialnego, jeśli nie spłacisz całości salda przed tą datą.

  Termin płatności jest również powiązany ze stanem Twojej zdolności kredytowej. W szczególności, ponieważ historia płatności jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na wynik FICO na poziomie 35%, opłacenie rachunku po tej dacie może spowodować uszkodzenie kredytu. Wcześniejsze 

  Na szczęście termin płatności Twojej karty kredytowej będzie co miesiąc taki sam, co oznacza, że ​​łatwo jest go zaplanować. Jeśli nie podoba Ci się termin płatności Twojej karty kredytowej, możliwe, że wystawca karty przesunie termin płatności, jeśli zadzwonisz i zapytasz.

  Wiele banków i emitentów wyznacza ostateczny termin płatności, na przykład 17:00. Płatności otrzymane po tym terminie są przetwarzane następnego dnia roboczego, co może wiązać się z naliczeniem opłat za opóźnienia. Sprawdź szczegóły swojego konta lub umowy posiadacza karty.

  Data dokonania transakcji

  Data transakcji na wyciągu lub aplikacji to data, w której miała miejsce transakcja kartą kredytową. Data księgowania lub data faktycznego zaksięgowania transakcji na wyciągu z karty kredytowej może być inna. Tak czy inaczej, „transakcja to każda czynność, która wystąpiła na wyciągu z karty kredytowej, na przykład:

 • Zakupy
 • Płatności kartą kredytowąKredyty na Twoim konciePrzelewy saldaZaliczki gotówkoweCzęsto daty transakcji są wymienione na wyciągu w porządku chronologicznym. Mogą być również wymienione według użytkownika lub typu transakcji.

  Data ważności karty kredytowej

  Data ważności karty kredytowej będzie widoczna na odwrocie lub na przodzie karty. W podanym dniu Twoja karta kredytowa nie będzie już możliwa do wykorzystania, chociaż nie oznacza to, że Twoje konto zostało zamknięte. Większość wydawców kart kredytowych wyśle ​​pocztą nową zastępczą kartę kredytową przed datą wygaśnięcia karty, po czym możesz zniszczyć starą kartę i aktywować nową.

  Wskazówka: jeśli Twoja karta kredytowa wkrótce wygaśnie, a nie otrzymałeś nowej w wiadomości e-mail, zadzwoń do wystawcy karty i poproś o wymianę ze zaktualizowanym terminem.

  Terminy płatności rocznych

  Jeśli Twoja karta kredytowa jest objęta roczną opłatą, musisz uiścić tę opłatę raz w roku. Opłaty te są automatycznie naliczane na Twoje konto i mogą opierać się na korzyściach dla posiadaczy karty, które otrzymujesz, które mogą obejmować dodatki podróżne, roczne kredyty, produkty ubezpieczeniowe i inne.

  Jeśli nie chcesz płacić rocznej opłaty za kartę za kolejny rok, możesz:

 • Anuluj swoją kartę kredytową
 • Zadzwoń do wystawcy karty, aby sprawdzić, czy zrezygnuje z rocznej opłaty za dany rokPoproś o przejście na inną kartę, która nie pobiera opłaty rocznejPoszukaj karty, która nie pobiera opłat rocznychKarty z rocznymi opłatami mogą oferować niższe oprocentowanie, a karty bez opłat mogą mieć wyższe stopy procentowe.

  Terminy ofert wstępnych

  Do kart kredytowych często dołączane są wstępne oferty i warunki. Musisz śledzić, kiedy te oferty się kończą. Oferty mogą obejmować oferty przeniesienia salda, wstępne oferty stóp procentowych i oferty rejestracji.

  Na przykład, niektóre karty kredytowe za przelew salda znoszą opłaty za przelew salda przez pierwsze 60 dni po otwarciu konta. Po 60 dniach będziesz musiał uiścić opłatę za przeniesienie salda, jeśli zdecydujesz się przenieść saldo. Możesz również otrzymać wstępną ofertę z 0% RRSO na dowolny okres, powiedzmy 15 miesięcy. Po upływie 15 miesięcy saldo karty kredytowej zacznie naliczać odsetki według zwykłej zmiennej stopy procentowej.

  Przeniesienie salda lub inna oferta wprowadzająca musi obowiązywać przez co najmniej sześć miesięcy, chyba że spóźnisz się więcej niż 60 dni z opłaceniem rachunku.

  W przypadku ofert rejestracji warto dokonać kwalifikujących się zakupów przed upływem terminu, aby otrzymać gotówkę, mile lub inne korzyści. Zegar często zaczyna się po zatwierdzeniu wniosku, a nie po otrzymaniu karty.

  Podsumowanie

  Te terminy i inne terminy ofert wstępnych są ważne, aby pamiętać, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych opłat i odsetek. Przecież brak terminu może skutkować naliczeniem opłaty za opóźnienie, a także nałożeniem kary APR. Co więcej, pominięcie daty oferty wstępnej może spowodować, że zapłacisz odsetki, nawet o tym nie wiedząc.

  Jeśli chodzi o ważne daty dotyczące kart kredytowych, warto zaznaczyć w kalendarzu ważne daty, takie jak termin, a nawet ustawić przypomnienie w telefonie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy