Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrośnie czy spadnie w październiku?

17.02.2021
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 30 września 2020 /
 • 3 minuty czytaniaIppei Naoi / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób jesteśmy w stanie dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Rozpoczynając ostatni kwartał roku, potencjalni nabywcy domów i właściciele domów, którzy chcą refinansować lub uzyskać kredyt hipoteczny na zakup, czekają na wskazówki dotyczące kierunku stawek w tym miesiącu. Czy rekordowo niskie stawki będą kontynuowane?

  Ciekawość tę potęguje fakt, że do wyborów prezydenckich dzieli nas tylko miesiąc, a wraz z tym być może nowa polityka w Waszyngtonie, która może mieć duży wpływ na stopy procentowe, kierunek gospodarki i pandemię.

  Gdzie oprocentowanie kredytów hipotecznych zmierza w październiku

  Zapytaj wielu ekspertów, gdzie ich zdaniem oprocentowanie kredytów hipotecznych zmierza w październiku i w najbliższym czasie, a prawdopodobnie uzyskasz konsensusową odpowiedź: w ramach nadal przystępnego zakresu i bliskich historycznych minimów.

  „Gospodarka wciąż jest daleka od normalności, a ścieżka koronawirusa pozostaje niepewna. To oraz deklaracja Fed, że utrzymają stopy procentowe bez zmian, prawdopodobnie do 2023 r., Utrzymają oprocentowanie kredytów hipotecznych na bardzo niskim poziomie w październiku – szczególnie dla kupujących domy – mówi Greg McBride, CFA, główny analityk finansowy Bankrate.

  Nadia Evangelou, starszy ekonomista i dyrektor ds. Prognoz w National Association of Realtors, potwierdza to zdanie.

  „W październiku oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzyma się na stałym, niemal rekordowym poziomie poniżej 3 procent – mówi. „Dzieje się tak pomimo nowej 0,50 procent niekorzystnej opłaty za refinansowanie rynku od Fannie Mae i Freddie Mac oraz faktu, że inwestorzy są sceptyczni co do potencjalnego opóźnienia nowego pakietu stymulacyjnego, a także potencjalnych blokad w Europie w miarę wzrostu liczby nowych infekcji pandemicznych.

  Rick Sharga, wiceprezes wykonawczy RealtyTrac w Irvine w Kalifornii, również przewiduje, że stopy pozostaną nieco poniżej 3 procent.

  „Nie ma powodu, aby spodziewać się znacznego wzrostu lub spadku średnich 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu w październiku. Rezerwa Federalna jasno dała do zrozumienia, że ​​planuje utrzymać bardzo niskie stopy procentowe w najbliższej przyszłości , zauważa Sharga.

  Ale nie wszyscy są tak optymistyczni, że stawki nie wzrosną.

  „Uważam, że stopy procentowe nieco wzrosną, średnio o około 3,125 procent dla 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu w październiku, przewiduje Ralph DiBugnara, prezes Home Qualified z Nowego Jorku. „Opiera się to na niepewności dotyczącej listopadowych wyborów i ciągłych poszukiwaniach szczepionki na COVID.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych po październiku

  Fannie Mae spodziewa się, że 30-letnia stała stopa procentowa wyniesie średnio 2,8 procent przez resztę 2020 roku i spadnie średnio do 2,7 procent w przyszłym roku. Najnowsze prognozy Freddiego Maca przewidują, że średnie stopy procentowe w ostatnich trzech miesiącach roku osiągną 3,3 procent, a w 2021 roku spadną do 3,2 procent. Tymczasem Mortgage Bankers Association przewiduje, że w czwartym kwartale średnia stopa procentowa wyniesie 3,1 procent w czwartym kwartale, po czym wzrośnie – średnio 3,3 proc. – w 2021 roku.

  „Słabe tło gospodarcze sprawi, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie wzrośnie ogólnie po październiku, ale wyższa stopa procentowa, którą wielu kredytodawców stosuje w celu pokrycia opłaty za refinansowanie, osłabi część korzyści dla właścicieli domów – mówi McBride.

  Evangelou przewiduje, że wskaźniki wzrosną przed końcem roku, jeśli nadchodzące dane o zatrudnieniu wykażą lepsze niż oczekiwano liczby.

  „Trudno jest zauważyć, że stawki spadają zbyt dużo niżej niż są w tej chwili, ale jest kilka czynników, które mogą spowodować nieznaczny spadek stóp w ciągu najbliższych trzech miesięcy – wyjaśnia Sharga. „Jednym z nich jest to, że słabość na rynkach międzynarodowych przyciąga więcej kapitału do amerykańskich obligacji skarbowych, co sugeruje, że rentowności pozostaną na poziomie lub w pobliżu historycznych minimów, które spowodowały spadek oprocentowania kredytów hipotecznych.

  Większość zgadza się, że największą niepewnością dotyczącą przyszłości są wyniki wyborów 3 listopada.

  „Tegoroczne wybory zapowiadają się historycznie kontrowersyjnie i grożą opóźnieniem. Niepewność zwykle wytrąca rynki finansowe z gry i prawie niemożliwe jest przewidzenie, jaki wpływ może to mieć na krótkoterminowe stopy procentowe – mówi Sharga.

  Skorzystaj z niskich stóp procentowych, póki możesz

  Pomimo tych niejasności decyzja, czy w tej chwili zdecydować się na zakup lub refinansowanie kredytu, wydawałaby się prosta dla kredytobiorców posiadających zdolność kredytową, którzy mogą liczyć na rzetelne zarobki.

  „Teraz jest świetny czas, aby wykorzystać niskie stopy procentowe. Nie widzę, żeby schodziły niżej. Możliwość, która jest dostępna teraz, może nie być dostępna później. A ponieważ pożyczanie pieniędzy jest tak tanie, z finansowego punktu widzenia nie będzie to miało większego sensu w najbliższej przyszłości – mówi DiBugnara.

  Pamiętaj też, że Twoja siła nabywcza wzrasta w środowisku o niskiej stopie procentowej, co oznacza, że ​​możesz dostać więcej domu za swoje pieniądze.

  „Te bardzo niskie stawki znacząco obniżają koszt pożyczki dla kupujących – mówi Evangelou. „W porównaniu do roku poprzedniego oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło o ponad 70 punktów bazowych. W rezultacie miesięczna rata pożyczki w wysokości 400 000 USD spadła o prawie 160 USD .

  Jednak atrakcyjne stawki nie powinny być jedynym decydującym czynnikiem.

  „Niech Twoja gotowość finansowa – wystarczające oszczędności, silny kredyt, skromny dług – i etap życia, na którym się znajdujesz, będą głównymi wyznacznikami tego, kiedy kupić dom – mówi McBride. „W ten sposób szanse sukcesu będą na Twoją korzyść, niezależnie od tego, gdzie są stawki.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy