Czy mogę zapłacić czynsz kartą kredytową?

Czy mogę zapłacić czynsz kartą kredytową?
16.10.2020
Category: Limit Kredytowy

Obecnie większość rachunków konsumenci mogą płacić kartą kredytową. Nawet sklepy, które kiedyś wymagały gotówki lub kart debetowych, obsługują karty kredytowe. Ale jedną przeszkodą pozostaje czynsz. Wielu najemców nadal musi płacić za czynsz czekami ze starej szkoły, nawet jeśli gdzie indziej karty kredytowe są prawie powszechnie akceptowane.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, czy możesz płacić czynsz za pomocą karty kredytowej i dlaczego możesz tego nie chcieć.

Czy mogę zapłacić czynsz kartą kredytową?

Najpierw zapytaj wynajmującego, czy możesz zapłacić czynsz za pomocą karty kredytowej. Jeśli nie zapłacisz czynszu dużej firmie zarządzającej nieruchomościami, nie będziesz mieć takiej możliwości. Większość właścicieli nadal woli płacić czekiem, chociaż niektórzy zezwalają na płatności Venmo lub PayPal, pod warunkiem, że użyjesz konta bankowego jako źródła.

Jeśli Twój wynajmujący nie ma opcji przetwarzania karty kredytowej, możesz skorzystać z usługi takiej jak Plastiq, która wysyła czeki do odbiorców i rozlicza Twoją kartę kredytową. Jednak zapłacisz więcej, aby to zrobić, ponieważ Plastiq pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 2,5%, podobnie jak inne usługi płatności rachunków online.

Dlaczego chciałbyś płacić czynsz kartą kredytową?

W większości przypadków ludzie chcą płacić czynsz za pomocą karty kredytowej, ponieważ zdobywają podróże, zwrot gotówki lub inne nagrody za pomocą karty kredytowej. Nagrody w postaci zwrotu gotówki wahają się od 1 do 3%, więc jeśli płacisz 500 $ czynszu, możesz zarobić od 5 do 15 $, płacąc czynsz za pomocą karty kredytowej.

Wiele kart oferuje premie za rejestrację, jeśli wydasz określoną kwotę w ciągu 90 dni, a dla niektórych osób to minimum można osiągnąć tylko wtedy, gdy płacą czynsz za pomocą karty kredytowej. Jeśli zarejestrujesz się w celu uzyskania karty kredytowej z premią w wysokości 200 USD, jeśli wydasz 5000 USD w ciągu trzech miesięcy, wpłacenie 900 USD na czynsz może pomóc w osiągnięciu tego minimalnego poziomu wydatków.

Niektórzy najemcy chcą również skorzystać z karty kredytowej, jeśli w danym momencie nie mają dostępu do gotówki i potrzebują więcej czasu na opłacenie czynszu. Płacenie kartą kredytową daje większe pole manewru niż wypłata gotówki z konta (chociaż jest to zły nawyk).

Niestety, nawet jeśli Twój wynajmujący lub firma zarządzająca zezwala na płacenie kartą kredytową, możesz nie chcieć. Za każdym razem, gdy transakcja kartą kredytową jest realizowana, akceptant jest obciążany opłatą manipulacyjną. Większość sklepów i detalistów przenosi te koszty na konsumentów w postaci wyższych cen. Twój wynajmujący zazwyczaj wymaga od Ciebie uiszczenia opłaty manipulacyjnej.

Ta opłata manipulacyjna będzie wynosić od 2,5% do 2,9%. Jeśli czynsz wynosi 1200 USD miesięcznie, a opłata manipulacyjna wynosi 2,5%, za każdym razem zapłacisz 30 USD. Jeśli używasz karty kredytowej przez rok, zapłacisz łącznie 360 ​​$, co stanowi 30% miesięcznej raty czynszu. Zatem wszelkie otrzymane nagrody mogą zostać anulowane.

Biorąc to pod uwagę, płacenie czynszu za pomocą karty kredytowej może nie być dobrym pomysłem, chyba że otrzymujesz znaczne nagrody w postaci zwrotu gotówki, które przekraczają opłaty manipulacyjne. Jeśli otrzymasz 5% zwrotu gotówki, płacąc czynsz kartą kredytową, prawdopodobnie wyjdziesz na prowadzenie. W przeciwnym razie nadal najlepiej jest użyć czeku. Ponadto, jeśli możesz osiągnąć premię za kartę kredytową tylko poprzez opłacenie czynszu, możesz wyjść na prowadzenie nawet po opłatach.

Jednym z przykładów opłacania czynszu za pomocą karty kredytowej może być to, że pomoże ci to uniknąć zaciągnięcia kredytu lub pożyczki do wypłaty. Krótkoterminowe pożyczki, takie jak te, mogą uwięzić Cię w cyklu zadłużenia, który może zająć miesiące, a nawet rok, zanim wyjdziesz z niego. Jeśli ten scenariusz dotyczy Ciebie, wpłacenie czynszu na kartę kredytową może być lepszą alternatywą na wypadek sytuacji awaryjnej. Planowanie z wyprzedzeniem z funduszem awaryjnym to dobry sposób na uniknięcie konieczności podejmowania trudnych decyzji, takich jak ta.

Dlaczego płacenie czynszu kartą kredytową może być złym pomysłem

Kiedy dokonujesz dużego zakupu, takiego jak czynsz, na karcie kredytowej, może to zwiększyć współczynnik wykorzystania kredytu. Wykorzystanie kredytu to ilość wykorzystanego kredytu w porównaniu z dostępną kwotą. Wykorzystanie więcej niż 30% całkowitego kredytu obniży Twoją zdolność kredytową, ponieważ biura kredytowe uznają, że nie możesz sobie pozwolić na opłacanie rachunków bez karty kredytowej.

Miesięczna rata czynszu może z łatwością przekroczyć 30% Twojego limitu kredytowego. Jeśli masz kartę kredytową z limitem kredytowym 5000 USD, a miesięczna rata czynszu wynosi 1000 USD, za każdym razem, gdy płacisz czynsz, osiągniesz 20%. Dodaj artykuły spożywcze, gaz i inne wydatki, które obciążasz kartę, a szybko osiągniesz 30%.

Wskaźnik wykorzystania kredytu jest drugim co do wielkości czynnikiem, który wpływa na większość wyników kredytowych, przy czym płatności terminowe są pierwszym. Jeśli co miesiąc wykorzystujesz za dużo kredytu, Twój wynik będzie z czasem spadał. Potencjalni pożyczkodawcy mogą odmówić złożenia nowego wniosku o kartę kredytową lub naliczyć wyższe stopy procentowe, jeśli zauważą wysokie wykorzystanie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy