3 powody, dla których osoby odpowiedzialne mają złe wyniki kredytowe

3 powody, dla których osoby odpowiedzialne mają złe wyniki kredytowe
16.10.2020
Category: Kartą Kredytową

Wyniki kredytowe odgrywają dużą rolę w naszym życiu finansowym. Dobry wynik oznacza, że ​​możesz uzyskać najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, a nawet refinansowania kredytów studenckich. Dobry wynik może pomóc w uzyskaniu tańszego ubezpieczenia samochodu. Aby uzyskać dobre oferty, zazwyczaj chcesz mieć wynik powyżej 700. Jednak najlepsze oferty zwykle trafiają do osób z wynikiem powyżej 750.

Ogólnie rzecz biorąc, punkty kredytowe nagradzają odpowiedzialne zachowanie. Jeśli żyjesz w miarę swoich możliwości i terminowo płacisz rachunki, powinieneś otrzymać dobry wynik. Jednak odpowiedzialni ludzie nie zawsze mają dobre wyniki kredytowe. Oto trzy najczęstsze błędy, które ludzie popełniają, kosztując ich cenne punkty i pieniądze.

1. „Mam tylko jedną kartę kredytową i używam jej do wszystkiego”.

Unikanie zadłużenia karty kredytowej to dobra rzecz. W tym celu wiele osób ogranicza się do jednej karty kredytowej i co miesiąc spłaca saldo w całości i na czas. Spłacanie salda w całości i na czas co miesiąc to doskonała praktyka, ponieważ gwarantuje, że nigdy nie zostaniesz obciążony kosztami z tytułu odsetek. Jednak korzystanie tylko z jednej karty kredytowej może w rzeczywistości zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, zwiększając ważne obliczenia zwane wykorzystaniem.

Wykorzystanie to procent dostępnego kredytu, który jest używany. Wyobraź sobie, że masz limit kredytowy w wysokości 100 USD i saldo wyciągu w wysokości 20 USD. Twoje wykorzystanie wyniesie 20%. Wykorzystanie jest obliczane dla poszczególnych kart kredytowych i wszystkich Twoich kart kredytowych. Wysokie wykorzystanie może mieć duży negatywny wpływ na zdolność kredytową. Według danych Experian Decision Analytics klienci z ocenami kredytowymi powyżej 780 mają średnie wykorzystanie na poziomie 5,6%. Klienci z wynikami poniżej 600 mają średnie wykorzystanie na poziomie 77,2%. Ogólnie radzę ludziom utrzymywać wykorzystanie poniżej 20%.

Pozycjonowanie stałego dochodu na to, co nadejdzie

Forbes / SHOOK – zbierz 1,4 miliona dolarów, rekord w kategorii życzeń

Unikaj bycia towarem, mówi SHOOKtalks ekspert ds. Marki

Utylizacja jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, wysokie wykorzystanie oznacza, że ​​nie możesz kontrolować swoich wydatków. Jeśli maksymalnie wykorzystasz wszystkie swoje karty kredytowe, dla banków wyglądasz ryzykownie. Po drugie, firmy obsługujące karty kredytowe obliczają limity kredytowe na podstawie Twoich dochodów. Kiedy wykorzystujesz zbyt dużo dostępnego kredytu, banki uważają, że masz zbyt duże zadłużenie w stosunku do Twoich dochodów.

Istnieją dwa sposoby na zmniejszenie wykorzystania. Po pierwsze, możesz dokonywać częstszych płatności kartą kredytową. Pamiętaj, Twoim celem jest utrzymanie niskiego salda wyciągu (ale nadal większego niż zero). Jeśli spłaciłeś saldo w połowie miesiąca, zmniejszysz saldo wyciągu i wykorzystanie. Drugim sposobem na poprawę wykorzystania jest zwiększenie dostępnego kredytu. Możesz to zrobić, prosząc o podwyższenie limitu kredytowego lub składając wniosek o nową kartę kredytową.

2. „Nie wiedziałem, że to jest w moim raporcie kredytowym”.

W raportach kredytowych regularnie pojawiają się dziwne rzeczy. Każdy powinien przynajmniej raz w roku sprawdzić swój raport kredytowy, co można zrobić za darmo. Odwiedź witrynę AnnualCreditReport.com, aby co roku otrzymać bezpłatną kopię wszystkich trzech raportów kredytowych. Co ważniejsze, musisz podjąć działania, jeśli zobaczysz błąd w swoim raporcie. W rzeczywistości możesz kwestionować nieprawidłowe informacje w Internecie, a przewodnik dotyczący kwestionowania nieścisłości w raportach kredytowych jest dostępny w MagnifyMoney (moja witryna internetowa).

Jeśli masz trudności z kwestionowaniem nieprawdziwych informacji, zawsze możesz złożyć skargę do Biura Ochrony Konsumentów. Możesz zarejestrować swoją skargę online, a agencje sporządzające sprawozdania kredytowe działają znacznie szybciej, gdy zaangażowany jest regulator.

3. „Najpierw płacę za przedmioty kolekcjonerskie”.

Czasami ludzie mają problemy i tracą płatności. Odpowiedzialni ludzie regularnie ciężko pracują, aby spłacić wszystkie pożyczone pieniądze. Ale jeśli chodzi o Twój wynik, utrzymanie aktualności aktywnych kont jest o wiele ważniejsze niż opłacenie przedmiotu z kolekcji. Niestety firmy windykacyjne pracujące nad starym długiem są często znacznie bardziej agresywne.

Kiedyś pracowałem z kobietą, która miała dług medyczny w firmie windykacyjnej. Chciała spłacić ten dług, żeby agencja windykacyjna nie zadzwoniła do niej. Aby zdobyć wystarczającą ilość pieniędzy na opłacenie agencji windykacyjnej, zdecydowała się pominąć kilka płatności na swoich kartach kredytowych. Pomyślała, że ​​lepiej byłoby najpierw zająć się kolekcją, a potem przynieść jej aktualne karty kredytowe. Niestety jest dokładnie odwrotnie.

Po zarejestrowaniu pozycji windykacyjnej w raporcie kredytowym szkoda jest wyrządzona. To, czy zapłacisz za tę pozycję, nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Tylko czas leczy uszkodzenia przedmiotu z kolekcji. Jednak opóźnienie płatności kartą kredytową o więcej niż 30 dni będzie miało duży negatywny wpływ na Twój wynik.

Twoim głównym priorytetem powinno być utrzymanie aktualności aktywnych kont. Pozycjami, które znajdują się w windykacji, należy zajmować się dopiero po wywiązaniu się ze zobowiązań aktywnych wierzycieli.

Nick Clements jest autorem eBooka Forbes, How To Crush Credit Card Debt, dostępnego na Amazon.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy